بانک پاسارگاد
13:31:55 - دوشنبه 4 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴ دشت چهارمحال و بختیاری ممنوعه بحرانی است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: از ۱۱ دشت کشاورزی استان ۱۰ دشت ممنوعه اعلام شده که ۴ دشت آن ممنوعه بحرانی و نشانه‌های بیایان‌زایی در استان دیده شده است.
۴ دشت چهارمحال و بختیاری ممنوعه بحرانی است

شعارسال: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: از ۱۱ دشت کشاورزی استان ۱۰ دشت ممنوعه اعلام شده که ۴ دشت آن ممنوعه بحرانی و نشانه‌های بیابیان‌زایی در استان دیده شده است.

علی محمدی‌مقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است اظهار داشت: حدود ۸۵ درصد از مساحت چهارمحال و بختیاری را منابع طبیعی اعم از جنگل، مراتع و حوزه آبخیز تشکیل داده است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما به عنوان یکی از مناطقی است که از استعداد طبیعی برخوردار است، افزود: بخشی از جنگل‌های شمال کشور ثبت یونسکو شده، حدود ۲٫۲ میلیون هکتار جنگل‌ها در مناطق بیابانی کشور ژنتیک خاص دارد و ۶ میلیون هکتار از جنگل‌های زاگرس نقش مهمی در تولید آب دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: حدود ۸ هزار گونه گیاهی در کشور وجود دارد که هزار گونه آن منحصر به فرد است اما به دلیل بی‌توجهی ۴۰۰ گونه در حال انقراض است.

محمدی مقدم بیان کرد: کشور در حوزه منابع طبیعی با ۳ چالش اساسی خشکسالی و تغییر اقلیم، کمبود و بحران آب و بیابان‌زایی روبه‌رو است این چالش‌ها عوامل طبیعی و انسانی متعددی دارد.

وی ادامه داد: از ۱۱ دشت کشاورزی استان ۱۰ دشت ممنوعه اعلام شده که ۴ دشت آن ممنوعه بحرانی است همچنین نشانه‌های بیابیان‌زایی در استان دیده شده است.

محمدی‌مقدم تصریح کرد: صندوق توسعه ملی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به حوزه آبخیزداری اختصاص داده است که از این مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به چهارمحال و بختیاری اختصاص داده شد که با استفاده از این اعتبار ۱۲۰ پروژه آبخیزداری در سال جاری با اولویت دشت‌های بحرانی در استان انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در بحث حفاظت از مراتع استان با دامداران متخلف برخورد و پرونده چرای آن‌ها باطل می‌شود.

 

خبر جدید  فیلم قطع اشتراک گاز یک منزل مسکونی دروغ است

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار:۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۱۹۶۰۲۳۰،www.tasnimnews.com

 

منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)