بانک پاسارگاد
18:06:26 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۷ درصد چهارمحال و بختیاری دچار خشکسالی شدید است
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اظهار نگرانی نسبت به وضعیت خشکسالی در استان، افزود: در حال حاضر ۹۷ درصد استان دچار خشکسالی شدید است و سه درصد آن دچار خشکسالی است. به گزارش ایسنا، شاهرخ پارسا ۲۹ بهمن‌ماه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، با اشاره به اینکه طی یک‌دهه است که با خشکسالی […]
۹۷ درصد چهارمحال و بختیاری دچار خشکسالی شدید است

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اظهار نگرانی نسبت به وضعیت خشکسالی در استان، افزود: در حال حاضر ۹۷ درصد استان دچار خشکسالی شدید است و سه درصد آن دچار خشکسالی است.

به گزارش ایسنا، شاهرخ پارسا ۲۹ بهمن‌ماه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، با اشاره به اینکه طی یک‌دهه است که با خشکسالی مواجه هستیم، اظهار کرد: تجمیع کمبود بارش‌ در سال ۹۶ بسیار زیاد است و کمبود میزان بارندگی در استان طی ۱۰ سال اخیر حدود ۱۲۹۵ میلی‌متر بوده است.

وی در ادامه گفت: سال ۹۶-۹۷ را به گونه‌ای آغاز کردیم که بارش موثر در نیمه غربی با یک ماه تاخیر و در نقاط دیگر استان با سه ما تاخیر همراه بوده است.

خبر جدید  رمز دشمنی طاغوتیان با انبیاء الهی در چه بود؟

پارسا خاطرنشان کرد: میانگین بارش امسال در استان تا امروز ۱۰۷٫۸ میلی‌متر بوده که در مقاسه با مدت مشابه سال گذشته که ۳۳۸  میلی‌متر بوده است ۶۸ درصد  و نسبت به میانگین بلند مدت ۷۱ درصد کاهش داشته‌ایم

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اظهار نگرانی نسبت به وضعیت خشکسالی در استان، افزود: در حال حاضر ۹۷ درصد استان دچار خشکسالی شدید است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۶۰ درصد بارش در استان به صورت برف بوده است، افزود: علاوه بر کاهش بارندگی، موضوع دیگری که موجب نگرانی شده، تغییر نوع بارندگی بوده است.

خبر جدید  مردم با حضور خود غیرت اسلامی را بار دیگر نشان دادند

پارسا تصریح کرد: در سال گذشته تنها ۲۳ درصد از میزان بارش برف استان در ایستگاه شاخص کوهرنگ بوده است که این میزان در سال ۹۴-۹۵ حدود ۶۹ سانتی متر و در سال ۹۵-۹۶ حدود ۴۱ سانتی متر بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ماندگاری برف در سال از ۱۴۹ روز به کمتر از ۸۰ روز رسیده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: میزان بارندگی بلند مدت در پاییز سال گذشته ۱۶۶ میلی‌متر بوده که در پاییز سال جاری این میزان به ۳۹ میلی‌متر رسیده و هم چنین میزان بارش در زمستان سال گذشته ۱۷۰ میلی متر بوده که از ابتدای دی ماه تا امروز این میزان به ۶۸ میلی متر رسیده است.

خبر جدید  ارزآوری 70 هزاردلار صادرات نمد به آمریکا و سوئد

پارسا در پایان گفت: علت خشکسالی تغییر اقلیم و افزایش دما است که با استفاده بهینه آب و سازگاری با این وضعیت می‌توان بر این مشکل غلبه کرد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)