بانک پاسارگاد
13:05:52 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸۰ درصد از زیرساخت های استان در نظام اسلامی ساخته شده است
شهرکرد- ایرنا – استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۸۰ درصد از زیرساخت ها، توسعه و عمران این استان در دوران با برکت انقلاب اسلامی ساخته شده است.
۸۰ درصد از زیرساخت های استان در نظام اسلامی ساخته شده است

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز شنبه در همایش چهل سالگی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سرآغاز توسعه و پیشرفت های انقلاب اسلامی پس از ۸ سال دفاع مقدس شتاب بیشتری نیز به خود گرفت.
وی تصریح کرد: تمامی دستاورد های علمی، نظامی و علوم مختلف ایران پس از انقلاب شکل گرفت.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین تکمیل زنجیره غذایی را در بخش کشاورزی مهم ارزیابی و تاکید کرد: نبود صنایع تبدیلی در فرآوری محصولات تولیدی در بخش کشاورزی، بزرگترین خلاء و معضل برای درآمدزایی بهره برداران استان است.
وی افزود: این استان با تولید سالانه ۲۴ هزار تن بادام ،۲۴ هزار تن ماهی سردابی ، رتبه نخست کشوری را در این دو محصول دارد و بیش از ۷ هزار تن قارچ دکمه ای نیز در این استان تولید می شود.
عباسی، میزان محصول بادام را 'مامایی' صادراتی استان را ۱۵ هزار تن برآورد و تصریح کرد: در صورت تبدیل محصول بادام به مغز بادام ، فرآوری و بسته بندی استاندارد جهانی، میزان درآمد حاصل از این نوع محصول در سال ۲ برابر اعتبارات عمرانی استان خواهد بود.
عباسی در ادامه بخش کشاورزی را مهمترین پتانسیل اقتصادی این استان دانست و تاکید کرد: تنوع فعالیت های تولیدی و اشتغالزا در بخش های زراعت، شیلات، باغات، دامپروری و دیگر زیر بخش ها و نیز بالابودن جمعیت بهره برداران و فعالان این بخش بیانگر اهمیت اقتصادی این بخش است.
وی گفت: بخش کشاورزی از نظر تامین منابع غذایی، ایجاد اشتغال و رشد ارزش افزوده به عنوان یکی از مهمترین بخش های اقتصادی نیازمند حمایت است.
عباسی از تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، شیلات و دامی استان خبر داد و اظهار داشت: این استان بلحاظ وجود منابع آب و خاک مناسب برای توسعه کشاورزی دامپروری موقعیت ممتازی دارد.
وی به ظرفیت بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین عشایری ، روستایی و صنعتی استان اشاره کرد و تصریح کرد: در صورتی که فرآوری صنعت چرم در استان وجود داشت نیاز ارسال پوست دام به استانهای همجوار نبود.
استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با نبود صنایع تبدیلی بخش عمده ای از درآمد بهره برداران استان به خارج از استان و کشور می رود.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی نیز در این جلسه گفت: مدیران دلسوز و کارآمد سرمایه های اصلی این نظام در پیشبرد اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی هستند.
حجت الاسلام سید رضا تقوی افزود: تنها را برون رفت از معضلات اقتصادی تفکر جهادی و خدمت بی منت به مردم و نگاه درون گرا و توجه خاص به تولیدات داخلی است.
وی از راه اندازی و فعالیت بیش از ۱۶ هزار گروه جهادی در راستای محرومیت زدایی در مناطق دورافتاده کشور خبرداد و گفت: بهترین استادان دانشگاهی، علما، جامع پزشکی و محققان کشاورزی و دامی و عمرانی اعضای این گروه های جهادگر را تشکیل می دهند.
در این آیین از ۲ تولید کننده محصولات زراعی برتر استان تجلیل شد و یک رقم حبوبات (لوبیای قرمز رقم افق )که در این استان اصلاح شده و بذر کشت مناسب و سازگار اقلیم منطفه است رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول باغی، زراعی، دامی و شیلاتی در چهارمحال و بختیاری تولید می شود وهم اکنون حدود ۶۶ هزار بهره بردار چهارمحال و بختیاری از بخش کشاورزی و دامپروری ارتزاق می کنند.
۶۱۹۹/۲۰۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  تسهیلات مطلوبی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری ارائه می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)