بانک پاسارگاد
15:29:12 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۵ هزار دانشجو در مراکز تربیت معلم مشغول تحصیل هستند
شهرکرد- ایرنا – معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان گفت: هم اکنون ۶۵ هزار دانشجو معلم در مراکز و پردیس های دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل و فراگیری علم و دانش هستند.
۶۵ هزار دانشجو در مراکز تربیت معلم مشغول تحصیل هستند

به گزارش ایرنا، علی باقر طاهرنیا روز دوشنبه در آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه فرهنگیان در شهرکرد افزود : ۴۱ هزار دانشجو معلم مشغول تحصیل در این دانشگاه تحصیلات خود را ادامه می دهند.
به گفته وی، این دانشجو معلمان در قالب دانشجویان مقاطع تحصیلی پیوسته و دانشجو معلمان مهارت آموز، ماده ۲۸ هستند که در ۱۶ رشته آموزشی متناسب با نیاز آموزش و پرورش تحصیل می کنند.
طاهرنیا اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان کشور ۹۸ شعبه در قالب پردیس و مراکز دانشگاه فرهنگیان فعال دارد.
وی ، با اشاره به اینکه در چهارمحال وبختیاری ۲ پردیس و یک مرکز دانشگاه فرهنگیان فعال است، افزود: یکهزار دانشجو معلم در این مراکز مشغول تحصیل هستند که به نسبت نیاز آموز ش و پرورش استان عدد بالای نیست.
به گفته وی ، براساس آمار ۱۴ هزار معلم در استان فعالیت تحصیلی دارند ، که سالانه یکهزار و ۲۰۰ نفر بازنشسته می شوند و این امر می طلبد سالانه به همین تعداد فارغ التحصیل از دانشگاه فرهنگیان وجود داشته باشد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور گفت : توسعه دانشگاه فرهنگیان در استان نیازمند توجه و حمایت مسوولان استانی و محلی و تامین فضای فیزیکی و نیروی انسانی و پشتیبانی محتوای نیز حمایت دانشگاه فرهنگیان است.
طاهرنیا افزود: سال گذشته جذب دانشجو در مراکز و پردیس های دانشگاه فرهنگیان ۳ برابر افزایش یافت که پیش بینی می شود این افزایش در سنوات آینده نیز ادامه داشته باشد.
وی ، با بیان اینکه نیروهای مشغول به تحصیل در این دانشگاه پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش نیست، افزود : وزارت آموزش و پرورش نیز با برگزاری آزمون های استخدامی و بکارگیری نیروهای که دوره مهارتی ماده ۲۸ را طی کردند کمبود نیروی انسانی را رفع می کند.
به گفته وی ، براساس آمار وزارت آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۴ دو سوم معلمان فعلی بازنشسته می شوند که به همین تعداد نیروی جایگزین نیاز است.
وی بهترین راه جذب معلم در آموزش و پرورش را دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و گفت : برگزاری آزمون استخدامی راه موازی برای تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش است.
به گزارش ایرنا، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان به منظور شرکت در آیین نکوداشت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفر کرد.
در این آیین از تعدادی از معلمان و فرهنگیان دانش آموخته این دانشگاه تقدیر شد.
۷۳۶۰/۲۰۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  کلیات اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو در شهرکرد تصویب شد
0/5 (0 نقد و بررسی)