بانک پاسارگاد
13:01:52 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۲۵ هزار نفر در چهارمحال وبختیاری از آب شرب سالم برخوردار شدند
شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری گفت: طی چهل سال از عمر انقلاب اسلامی حدود ۶۲۵ هزار و ۱۹۸ نفر در ۴۰ شهر استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و لوله کشی بهره مند شدند.
۶۲۵ هزار نفر در چهارمحال وبختیاری از آب شرب سالم برخوردار شدند

قدرت الله بیگلری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که در سال ۵۷ تنها ۱۷۰ هزار نفر در ۱۲ شهر استان تحت پوشش آب آشامیدنی سالم و لوله کشی بودند.
وی ادامه داد: همچنین قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ یک از شهرهای استان سیستم شبکه جمع آوری فاضلاب نداشت اما هم اینک ۳۴۶ هزار و ۴۷۴ نفر از جمعیت شهری استان تحت پوشش سیستم جمع آوری فاضلاب قرار دارند.
بیگلری تصریح کرد : هم اکنون ۲۳۱ هزار و ۴۸۰ مشترک آب شهری و ۱۳۳ هزار و ۱۸۴ مشترک فاضلاب در استان از خدمات این شرکت برخوردارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود یک هزار و ۹۳۶ کیلومتر طول شبکه توزیع آب در استان، افزود: این شاخص در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۳۸۸ کیلومتر بود.
بیگلری، با اشاره به فعال بودن ۱۴۸ حلقه چاه تامین کننده آب شرب مردم مناطق شهری استان، اظهار داشت: این تعداد چاه در سال ۵۷تنها ۲۲ حلقه بود.
وی ، به مهمترین طرح های اجرا شده در حوزه آب و فاضلاب شهری استان در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: احداث ۶ باب تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای شهرکرد، بروجن، جونقان، سامان، فارسان و هفشجان و ایجاد ۵ باب تصفیه خانه فاضلاب در حال احداث در شهرهای لردگان، بن، بلداجی، گندمان و فرادنبه از مهمترین این طرح ها است.
بیگلری ادامه داد: ساخت ۱۴۳ هزار مترمکعب مخزن بتونی در شهرهای استان، اصلاح شبکه های فرسوده آب آشامیدنی به طول یک هزار کیلومتر و احداث ۹ باب آزمایشگاه های آب و فاضلاب در شهرهای استان از دیگر این طرح ها است.
به گزارش ایرنا، بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ جمعیت چهارمحال و بختیاری ۹۴۷ هزار و ۷۶۳ نفر اعلام شده است که معادل ۶۴ درصد این جمعیت در ۴۲ شهر استان ساکن هستند.
۷۳۶۳/۲۰۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  یک‌هزار و ۲۰۰ بسیجی در لردگان پیاده‌روی کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)