بانک پاسارگاد
16:24:21 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۴ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری دارای خشکسالی شدید است
مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۳۴ درصد مساحت استان دارای خشکسالی شدید است، گفت: یک درصد از مساحت استان نیز دارای خشکسالی متوسط است به گزارش ایسنا، شاهرخ پارسا ۱۴ اسفندماه درشورای هماهنگی مدیریت بحران استان، اظهار کرد: افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی موجب افزایش گازهای گلخانه‌ای و افزایش دمای هوا […]
۳۴ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری دارای خشکسالی شدید است

مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۳۴ درصد مساحت استان دارای خشکسالی شدید است، گفت: یک درصد از مساحت استان نیز دارای خشکسالی متوسط است

به گزارش ایسنا، شاهرخ پارسا ۱۴ اسفندماه درشورای هماهنگی مدیریت بحران استان، اظهار کرد: افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی موجب افزایش گازهای گلخانه‌ای و افزایش دمای هوا شده است.

وی افزود: اکنون با ۶۳ درصد کمبود بارش نسبت به میانگین بلند مدت مواجه شده‌ایم و در مقایسه با سال گذشته ۵۲ درصد کاهش داریم.

خبر جدید  مجموعه خبرهای ورزشی 14 تیر + فیلم

پارسا ادامه داد: میانگین بارش اکنون ۱۵۲ میلی‌متر است در حالی که باید ۴۱۲ میلی‌متر باشد.

وی با بیان اینکه ۳۴ درصد مساحت استان دارای خشکسالی شدید است، تصریح کرد: یک درصد از مساحت استان نیز دارای خشکسالی متوسط است.

پارسا بیان کرد: امسال تنها ۵۵ روز برف بیش از پنج سانتی‌متر را شاهد بودیم که نسبت به میانگین بلند مدت ۲۶ روز وجود برف، کمتر شده است.

خبر جدید  دیدار با خانواده شهدا در لردگان

وی تصریح کرد: تعداد روزهای بدون برف از ابتدای مهرماه تا ۱۳ اسفند ماه جاری زیاد است.

پارسا تاکید کرد: پیش‌بینی‌ می‌شود در بلند مدت در اسفند ماه جاری بارش‌ها نرمال، اما در فروردین و اردیبهشت ماه سال آتی زیرنرمان باشد.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی‌ می‌شود در سال آتی ۴۵ تا ۵۰ درصد کاهش بارش در استان داشته باشیم.

خبر جدید  حاجی‌بابایی: صدها آمریکا و امثال آن نمی‌توانند آسیبی به انقلاب ایران بزنند

پارسا با بیان اینکه کشور در سال آتی با خشکسالی مواجه است، گفت: سازگاری با کمبود آب و تغییر اقیلم راهکار عبور از این خشکسالی است.

وی با اشاره به اینکه برخی از کشورهای دنیا در مواجه با خشکسالی، کشاورزی خود را تعطیل کردند، خاطرنشان کرد: این کشورها کارهای خدماتی را جایگزین کشاورزی کردند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)