بانک پاسارگاد
13:14:15 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۰۰ مدرسه چهارمحال وبختیاری به بخاری نفت سوز مجهز است
شهرکرد- ایرنا- معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: ۳۰۰ مدرسه در مناطق محروم این استان با بخاری نفت سوز کاربراتوری گرم می شود.
۳۰۰ مدرسه چهارمحال وبختیاری  به بخاری نفت سوز مجهز است

بیات سلطانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اگرچه این بخاری ها استاندارد لازم را دارند، اما برای فضاهای آموزشی مناسب و استاندارد نیست.
وی با تاکید براینکه در هیچ یک از مدارس استان از بخاری نفت سوز چکه ای استفاده نمی شود، اظهار داشت: مدارسی که از بخاری نفت سوز بهره مند هستند، بیشتر در مناطق محروم کوهرنگ، فلارد، خانمیرزا، میانکوه و عشایر می باشند.
به گفته وی، بیشتر این مدارس ۳ تا ۵ کلاسه هستند و بیشتر کلاس های درس نیز به صورت چند پایه تشکیل می شود.
وی همچنین کمبود اعتبار برای تامین وسایل گازسوز استاندارد وهمچنین گازکشی نبودن برخی از این مدارس را از مشکلات برشمرد.
به گزارش ایرنا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال وبختیاری نیز پیش از این اعلام کرده بود، طرح استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس از سال ۹۲ شروع و تاکنون ۶۰۰ مدرسه استانداردسازی شده است.
در این طرح وسایل گرمایشی و سرمایشی مدارس، بخاری های نفتی و گازی جمع آوری و سیستم موتورخانه و پکیچ در کلاس های درس نصب می شود.
براتی با اشاره به اینکه سیستم گرمایشی و سرمایشی یکهزار فضای آموزشی استان نیاز به استانداردسازی دارد، افزود: به دلیل بالا بودن هزینه نصب سیستم موتورخانه، مدارسی که کلاس های کمتر دارند از جمله مدارس یک تا ۵ کلاسه به سیستم گرمایشی الکتریکی و خورشیدی مجهز می شوند.
به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۰۲ هزار دانش آموز در ۲ هزار واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند.
۷۳۶۰/۶۰۲۱

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  480 پایگاه به مسافران نوروزی چهارمحال وبختیاری خدمات رسانی می کنند
0/5 (0 نقد و بررسی)