بانک پاسارگاد
15:19:01 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶هزار نفر دانش آموخته پردیس فرهنگیان چهارمحال و بختیاری شدند
شهرکرد – ایرنا – رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۶ هزار نفر دانشجو معلم از دانشسراها، مراکز تربیت معلم و پردیس های دانشگاه فرهنگیان دانش آموخته شدند.
۱۶هزار نفر دانش آموخته پردیس فرهنگیان چهارمحال و بختیاری شدند

به گزارش ایرنا، تیمور نظری فرد روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت آیین نکوداشت سالگرد تاسیس تربیت معلم افزود: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها دو دانشسرای مقدماتی در شهرکرد و بروجن و دو دانشسرای روستایی و عشایری در فرخشهر و شهرکرد فعال بود.
وی اظهار داشت: در این مراکز ، فارغ التحصیلان مقطع ششم ابتدایی پس از گذراندن یک دوره یک ساله به عنوان معلم ، آموزش می دیدند و بعد از فارغ التحصیلی به مدارس عشایری و روستایی اعزام می شدند.
به گفته وی ، پس از پیروزی انقلاب ۳ دانشسرای مقدماتی در بروجن ، فارسان و فرخشهر و ۵ مرکز تربیت معلم در فرخشهر، شهرکرد، بروجن و شهرکرد فعال شد.
نظری فرد اظهار داشت: با تصویب اساسنامه جدید دانشگاه فرهنگیان، هم اکنون ۳ پردیس در شهرکرد و فرخشهر فعال و مراکز مقدماتی و عشایری و روستایی حذف شدند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری ادامه داد : در سال تحصیلی جدید یکهزار دانشجو معلم در این ۳ مرکز که ۲ مرکز برداران و یک مرکز خواهران است ، مشغول تحصیل هستند.
وی گفت: این دانشجو معلمان در مقاطع تحصیلی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد در رشته های آموزش ابتدایی ، کارشناسی زبان و ادبیات فارسی و مهارت آموزی ماده ۲۸ در رشته های هنر ، علوم تجربی و آموزش ابتدایی مشغول تحصیل هستند.
نظری فرد ، از جذب ۱۰۰ دانشجو معلم تکمیل ظرفیت در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: این پردیس ها دارای ۱۵ عضو هیات علمی هستند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اظهار داشت: ۴۰ درصد دانشجو معلمان مشغول تحصیل در استان خواهر و مابقی برداران هستند.
وی با بیان اینکه جذب دانشجو معلمان در این مراکز براساس بومی گزینی است، افزود: داشتن تراز پایه ۶ هزار و۵۰۰ و معدل کل سه سال حداقل ۱۵ از شرایط پذیرش دانشجو معلم از بین پذیرفته شدگان در کنکور سراسری است.
نظری فرد اظهار داشت: ۴۸ دانشجو معلم و فارغ التحصیل دانشگاهی از این دانشگاه در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند.
وی از برگزاری آیین نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه فرهنگیان در کشور و ۶۱ سالگرد تاسیس در استان در سوم دیماه سالجاری خبر داد و گفت: در این آیین از پژوهشگران برتر، استادان و همچنین نخستین دانش آموخته مراکز عشایری استان تجلیل می شود.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۹ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۴هزار نفر است.
هم اکنون بیش از ۵۰ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی در دانشگاه ها و مراکز علمی استان مشغول تحصیل هستند.
۲۰۹۷/۷۳۶۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  فعالیت مدارس روز چهارشنبه با یک ساعت تاخیر آغاز می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)