بانک پاسارگاد
2:44:19 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰ میلیون هکتار طرح آبخیزداری در برنامه ششم اجرا می شود
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در برنامه ششم توسعه ۱۰ میلیون هکتار طرح آبخیزداری در کشور اجرا می شود.
۱۰ میلیون هکتار طرح آبخیزداری در برنامه ششم  اجرا می شود

هوشنگ جزی روز یکشنبه در بازدید از طرح های آبخیزداری و آبخوان داری شهرستان های شهرکرد، کیار و بن در استان چهارمحال و بختیاری افزود: هزینه اجرای این میزان تعهد سالانه نیازمند ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است.
وی با اشاره به ناکافی بودن اعتبار طرح های آبخیزداری و آبخوان داری افزود: اجرای این طرح ها به حفظ پوشش گیاهی، احیای گونه های جدید، حفظ خاک و منابع آبی کمک می کند.
جزی افزود: اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در حوزه های کوهستانی تا ۵۳۰ مترمکعب در سال به کنترل تبخیر و نفوذ آب کمک می کند.
وی گفت: با اجرای این طرح ها در آبخوان ها نیز تا یکهزار متر مکعب در هکتار در سال در امر مدیریت آب کمک می شود.
وی با بیان اینکه سیلاب خسارت های زیادی به خاک وارد می کند، اظهارداشت: با اجرای این طرح ها و کنترل سیلاب، سفره های زیر زمینی تغذیه، دبی آب قنات ها و چشمه ها افزایش و مدیریت سیلاب و کاهش فرسایش خاک انجام می شود.
وی به اعتبار اتخصیص طی سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اشاره کرد و افزود: این میزان یک سوم اعتبارات برنامه ششم توسعه است.
به گزارش ایرنا، امسال ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.
۷۳۶۰/۶۰۲۱

خبر جدید  انبار احتکار روغن موتور در چهارمحال و بختیاری کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)