بانک پاسارگاد
23:18:48 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌پوشش همگانی تلفن همراه برای مناطق عشایری در دستور کار قرار دارد
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: پوشش همگانی تلفن همراه برای مناطق عشایری کشور در دستور کار قرار دارد. به‌گزارش ایسنا، کرمعلی قندالی ۱۱ بهمن‌ماه در جلسه شورای عشایر چهارمحال و بختیاری، ضمن تشکر از حضور استاندار چهارمحال و بختیاری در مناطق عشایری و تشکیل جلسه شورای عشایری استان، اظهار کرد: در چهارمحال و بختیاری […]
‌پوشش همگانی تلفن همراه برای مناطق عشایری در دستور کار قرار دارد

کوچ عشایر

رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: پوشش همگانی تلفن همراه برای مناطق عشایری کشور در دستور کار قرار دارد.

به‌گزارش ایسنا، کرمعلی قندالی ۱۱ بهمن‌ماه در جلسه شورای عشایر چهارمحال و بختیاری، ضمن تشکر از حضور استاندار چهارمحال و بختیاری در مناطق عشایری و تشکیل جلسه شورای عشایری استان، اظهار کرد: در چهارمحال و بختیاری زندگی عشایری به عنوان یک نماد ملی مطرح است.
وی با اشاره به اینکه در بخش اعطای تسهیلات کمک‌های زیادی در چند سال اخیر به عشایر شد، افزود: در سه سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات قرض‌الحسنه با چهار درصد سود و بازپرداخت پنج ساله و ضمانت زنجیره‌ای هم مصوب و هم تخصیص داده شد که حدود ۲۵۰ میلیارد آن جذب شده است.
قندالی گفت: طی چهار سال گذشته ۹۰۰ هزارتن نهاده‌دامی تحویل عشایر شد که حدود ۱۸۰ میلیارد تومان از محل نهاده‌های دامی به نفع عشایر شد.
قندالی ادامه داد: در حوزه تجهیزات با وجود مشکلات، تا سه ماه آینده پنج ماشین کمک‌دار از سوی سازمان امور عشایر کشور و همین تعداد از سوی استانداری چهارمحال و بختیاری در اختیار عشایر قرار گیرد.
وی با اشاره به ظرفیت این استان در حوزه گیاهان دارویی، گردشگری، کشت در اراضی شیب‌دار و صنایع دستی، اضافه کرد: توجه و توسعه این صنایع موجب افزایش درآمد خانوارهای عشایری و افزایش ماندگاری آن‌ها خواهد شد.
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: امسال در مجموع‌ ۱۶ میلیارد تومان اعتبارات نقدی دریافت شد که از این میزان سه‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به چهارمحال و بختیاری تخصیص داده شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پوشش همگانی تلفن همراه برای مناطق عشایری کشور در دستور کار قرار دارد.
در ادامه استاندار چهارمحال و بختیاری از نابود شدن مراتع و دام‌ها به دلیل ازدیاد بیش از حد دام‌ها نسبت مراتع اظهار نگرانی کرد و گفت: وجود ۳٫۵ تا ۴ برابری دام عشایر در مراتع به معنای ویرانی هر دو است.
اقبال عباسی تاکید کرد: لازم است مسئولان متولی برنامه‌هایی برای تعادل میان دام و مراتع داشته باشند زیرا در غیر این صورت زندگی عشایر با مشکل مواجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه لازم است فرهنگ عشایری حفظ شود، خاطرنشان کرد: نباید با از بین بردن معیشت، تولیدات بکر و ارگانیک، مراتع و دام‌ها، مناطق عشایری را به روستا و شهر تبدیل کرد.

خبر جدید  دیدار سپاهیان سامان با کارکنان آموزش و پرورش

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)