بانک پاسارگاد
1:50:54 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک قطعه بوتیمار رهاسازی شد
مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان چهار محال و بختیاری گفت: یک قطعه بوتیمار توسط مأموران محیط زیست شهرستان کیار پس از مداوا رهاسازی شد.
یک قطعه بوتیمار رهاسازی شد

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از روابط عمومیاداره كل حفاظت محيط زيست استان چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی گفت: در اقدامی فرهنگی و زیست محیطی، توسط دوستداران محیط زیست یک قطعه بوتیمار در شهرستان کیار به مأموران حفاظت محیط زیست تحویل داده شد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان چهار محال و بختیاری افزود: این بوتیمار توسط کارشناس اداره دامپزشکیشهرستان کیار مداوا و پس از درمان و حصول اطمینان ازسلامت دوباره با حضور کارشناسان محیط زیست در دریاچه شلمزار رهاسازی شد.

خبر جدید  کتاب و کتابخوانی در استان چهارمحال و بختیاری جایگاه ویژه‌ای دارد

وی اظهار کرد: با بررسیهای به عمل آمده پرنده مذکور بوتیمار بزرگ با نام علمی Botaurus stellaris است و از راسته لکلکسانان و تیره حواصیل است،این پرنده آهسته و به دشواری و در ارتفاعی کم پرواز میکند و گردن خود را در هنگام پرواز جمع و به هنگامه خطر بیحرکت میایستد و منقار خویش را به شکلی خاص عمودی نگاه میدارد و به شکلی گوژپشتانه حرکت میکند.

خبر جدید  مهم‌ترین پیام عاشورا زنده‌نگه‌داشتن دین اسلام و شعائر دینی است

احمدی افزود: این پرنده رابطه نامأنوسی با انسان دارد و غالباً بیشتر صبح زود یا غروب از مخفیگاه خود بیرون میآید.

وی درباره زیستگاه این پرنده عنوان کرد: سواحل پرگیاه رودخانهها، ماندابها، آبگیرها، باتلاقهای پردرخت و نیزارها و به طور کلی در نزدیک آب آشیانه میسازد و تالابها از بهترین زیستگاههای این پرنده به شمار میرود.

خبر جدید  آزمون آسکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد

انتهای پیام/۴۱۱۷/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)