بانک پاسارگاد
12:18:41 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گلایه مدیر مؤسسه ریحانةالنبی(س) اردل از نبود دستورالعمل لازم‌الاجرا در مؤسسات قرآنی
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ مدیر مؤسسه ریحانةالنبی(س) شهر اردل چهارمحال و بختیاری مهم‌ترین گلایه خود از نهادهای قرآنی را نبودن دستوالعمل منسجم و لازم‌الاجرا درخصوص خانه‌های قرآن و مؤسسات قرآنی اعلام کرد.
گلایه مدیر مؤسسه ریحانةالنبی(س) اردل از نبود دستورالعمل لازم‌الاجرا در مؤسسات قرآنی

نبود دستورالعمل لازمالاجرا در موسسات و خانههای قرآنی چهارمحال و بختیاری

فاطمه صالحی، مدیر مؤسسه ریحانةالنبی(س) شهر اردل چهارمحال و بختیاری در گفتوگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، گفت: این مؤسسه در سال ۱۳۸۵ با دریافت مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی، فعالیتهای قرآنی خود را در رشتههای گوناگون از جمله تفسیر و تدبر، حفظ موضوعی و احکام قرآنی آغاز کرد.
وی تعداد قرآنآموزان این مؤسسه را ۳۰۰ نفر اعلام کرد و با بیان این که آموزشهای روخوانی و تلاوت به شیوه مکتبخانهای و سنتی اجرا میشود، افزود: قرآنآموزان این مؤسسه تمام گروههای سنی از ۴ تا ۱۲ سال، نوجوانان و نیز بزرگسالان را شامل میشود و دانشآموزان مقاطع مختلف بخش اعظم این جمعیت را شامل میشود.
مدیر مؤسسه ریحانةالنبی(س) با اشاره به این که این مؤسسه تنها مؤسسه قرآنی شهر اردل است و سایر خانههای قرآن این شهر زیر نظر این مؤسسه فعالیت میکنند، گفت: به قرآنآموزان با طی دورههای لازم مدرک معتبر با تأیید و امضای سازمان تبلیغات اسلامی اعطا میشود.
صالحی درخصوص مسائل مالی این مؤسسه اظهار کرد: هزینهها از محل شهریه قرآنآموزان و گاه حتی با هزینه شخصی تأمین میشود و بهویژه در دو تا سه سال اخیر هیچ حمایتی از سوی نهادهای مربوط صورت نگرفته است.
وی اضافه کرد: ساختمان مؤسسه به صورت استیجاری است و اساتید نیز در قالب خیریه و بهصورت رایگان و افتخاری با مؤسسه همکاری میکنند اما گاهی همکاری موردی برخی اساتید حاذق استانی با مؤسسه با صرف هزینه از محل شهریهها تأمین میشود.
صالحی درخصوص سوابق تخصصی اساتید بیان کرد: اساتید این مؤسسه تمام دورههای تخصصی لازم را با موفقیت طی کرده و زیر نظر اساتید نامآشنای کشوری از جمله استاد ابولفضل بهرامپور و استاد موسویبلده آموزش دیدهاند.
مدیر مؤسسه ریحانةالنبی(س) همچنین افزود: این مؤسسه در همکاری تنگاتنگ با سازمان تبلیغات اسلامی قرار دارد و از جمله، مؤسسه در امر تبلیغات و فراخوان عمومی و نیز برگزاری محافل و کرسیهای تلاوت اساتید برتر قرآنی، با این سازمان همکاری میکند.
وی برگزاری جشن مادربزرگها را همزمان با میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در آبانماه از مهمترین رویدادهای اخیر این مؤسسه خواند و افزود: این مادران محروم از سواد، در طی ۱۴ سال، یعنی دو سال پیش از آغاز فعالیت مؤسسه به صورت مداوم و سه روز در هفته جلسات روخوانی و روانخوانی قرآن مشارکت و آبانماه امسال توانایی کامل در روخوانی و روانخوانی را با رعایت تجوید، کسب کردند.
مدیر مؤسسه ریحانةالنبی(س) افزود: در دهه فجر امسال نیز از این بانوان با اعطای گواهینامه در حضور مسئولین استانی و امام جمعه اردل تجلیل میشود.
صالحی با اشاره به فعالیتهای مؤسسه در خارج از موضوعات قرآنی، اظهار کرد: در تمام مناسبتهای مذهبی، از جمله ایام فاطمیه، محرم، ماه مبارک رمضان و …، برنامههای ویژهای در ساختمان این مؤسسه برگزار میشود که خوشبختانه با اقبال عمومی همراه است.
وی با گلایه از اختصاص ندادن بودجه برای رفع مشکلات مالی و بهویژه هزینه اجاره ساختمان، درخصوص چشمانداز فعالیتهای مؤسسه ابراز امیدواری کرد و گفت: برگزاری دورههای تربیت حافظ، تربیت داور و مربی از مهمترین برنامههای پیش روی این مؤسسه است.
صالحی با بیان این که مهمترین گلایه وی، علاوه بر مشکلات مالی، نبودن دستوالعمل منسجم و لازمالاجرا درخصوص خانههای قرآن و مؤسسات قرآنی است، افزود: اکثر مؤسسات بعد از اخذ مجوز، فعالیت چندانی ندارند و کار نمیکنند ازاینرو بازرسی و نظارت در این حوزه لازم و ضروری به نظر میرسد.
یادآور میشود، مؤسسه ریحانةالنبی(س) شهر اردل چهارمحال و بختیاری در خیابان سپاه شمالی، کوچه کبوتر همواره پذیرای علاقهمندان مباحث قرآنی است.
انتهای پیام


منبع :: http://shahrekord.iqna.ir

خبر جدید  تربیت بدنی در کنار تربیت روحی؛ راهبرد مؤسسه قرآنی «حاملان نور ولایت» فرخشهر
0/5 (0 نقد و بررسی)