بانک پاسارگاد
19:11:16 - سه‌شنبه 20 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کرسی تلاوت و تدبر در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد
گروه فعالیت‌های قرآنی – همزمان با هفته قرآن و عترت چهارمحال وبختیاری کرسی تدبر و تلاوت به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد. به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، در ابتدای این برنامه که عصر روز گذشته ۳۰ بهمن در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی استان ووبا حضور رئیس و جمعی […]
کرسی تلاوت و تدبر در  جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی – همزمان با هفته قرآن و عترت چهارمحال وبختیاری کرسی تدبر و تلاوت به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، در ابتدای این برنامه که عصر روز گذشته ۳۰ بهمن در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی استان ووبا حضور رئیس و جمعی از اعضای این واحد برگزار شد، جابر علیمحمدی، قاری توانمند استانی، آیات ۱۸ تا ۲۴ سوره مبارکه حشر را تلاوت کرد.

برگزاری کرسی تدبر و تلاوت در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری
در ادامه، حجت‌الاسلام حمید نادری، مدرس دانشگاه به تدبر و تفسیر این آیات پرداخت و گفت: تفسیر یعنی این‌که ما بدانیم خداوند از طریق قرآن چه چیزی به ما گفته است.

وی با بیان اینکه تدبر از ریشه دبر گرفته‌شده و به معنی پشت است اظهار کرد: تدبر یعنی حال که ما می‌دانیم خداوند به ما چه چیزی گفته است از آن‌ها باید به چه نکاتی برسیم.
حجت‌الاسلام نادری با اشاره به آیه ۵۳ سوره فصلت افزود: در این آیه به مسلمانان گوشزد می‌کند که در آینده نشانه‌ها در خودشان و در آفاق به آن‌ها نشان داده می‌شود تا بفهمند خدا پشت همه قضایا است.

خبر جدید  طرح نظارت بر کشتار دام در چهارمحال و بختیاری تشدید می‌شود

مدرس دانشگاه با تأکید بر اینکه اکثر دستورات اسلام تاکنون ازلحاظ علمی ثابت‌شده است تصریح کرد: در قرآن به دو ازدواج جبری از طرف خدا اشاره‌شده است.

وی قوی بودن و امین بودن را دو دلیل ازدواج حضرت موسی (ع) و دختر شعیب دانست و عنوان کرد: حضرت موسی (ع) زمان ازدواج با چیزی جز این دو دلیل نداشته است.

خبر جدید  شستا در چهارمحال و بختیاری سرمایه‌گذاری می‌کند

برگزاری کرسی تدبر و تلاوت در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

حجت‌الاسلام نادری با بیان اینکه در برخی از آیات سوره حشر صفات خداوند ذکرشده است خاطرنشان کرد: مؤمنان در برابر یکدیگر باید مانند آیینه‌ای باشند.

مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه آیینه عیب‌ها و زیبایی‌های انسان را نشان می‌دهد ابراز کرد: آیینه اگرچند تکه هم شود واقعیت را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: اگر کسی کارهای خلاف اسلام و قرآن انجام داد باید به ایمان و مؤمن بودن آن شک کرد.

برگزاری کرسی تدبر و تلاوت در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

حجت‌الاسلام نادری مؤمن واقعی را آیینه تمام نمای خداوند دانست و گفت: پیروی از خدا باعث می‌شود به خداوند شبیه‌تر شویم.

خبر جدید  ولایتمداری از الزامات پیشرفت جامعه اسلامی است

برگزاری کرسی تدبر و تلاوت در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

مدرس دانشگاه کمبود افراد خودساخته در استان را یکی از دلایل عقب‌افتادگی استان از جهت فرهنگی خواند و اظهار کرد: یکی از خصوصیت مؤمن واقعی این است که وقتی به چهره‌اش نگاه کنیم یاد خدا می‌افتیم.

وی با بیان اینکه خود فراموشی از شاخصه‌های روان‌شناسی غرب است خاطرنشان کرد: خدا فراموشی باعث خود فراموشی می‌شود.

حجت‌الاسلام نادری تصریح کرد: خود فراموشی باعث می‌شود انسان ارزش‌های خود را فراموش کند.

یادآور می شود کرسی تلاوت و تدبر از سلسله طرح های هماهنگ سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و با حمایت این سازمان در واحد های منتخب جهاد برگزار می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)