بانک پاسارگاد
16:28:35 - چهارشنبه 10 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۲۰ درصدی بارندگی و افزایش بهره‌وری آب کشاورزی درچهارمحال و بختیاری
رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در مدت یک دهه گذشته به وجود کاهش ۲۰ درصدی بارندگی و افت منابع آب زیرزمینی ،میزان بهره‌وری آب کشاورزی در استان افزایش چشمگیر داشته است. شعار سال: رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در مدت یک دهه گذشته به وجود کاهش ۲۰ درصدی بارندگی و […]
کاهش ۲۰ درصدی بارندگی و افزایش بهره‌وری آب کشاورزی درچهارمحال و بختیاری

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در مدت یک دهه گذشته به وجود کاهش ۲۰ درصدی بارندگی و افت منابع آب زیرزمینی ،میزان بهره‌وری آب کشاورزی در استان افزایش چشمگیر داشته است.

شعار سالرییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در مدت یک دهه گذشته به وجود کاهش ۲۰ درصدی بارندگی و افت منابع آب زیرزمینی ،میزان بهره‌وری آب کشاورزی در استان افزایش چشمگیر داشته است.

ذبیح‌الله غریب در کارگروه تخصصی بهره ‌وری آب کشاورزی این استان با اشاره به اینکه در یک دهه گذشته، کاهش سالیانه ۷۴۰ مترمکعبی منابع آب زیرزمینی در استان به ثبت رسیده است ولی تولید محصولات باغی و زراعی با مدیریت علمی و تخصصی ،هیچ گونه کاهش داشته است.

خبر جدید  بهره برداری از 11 طرح گردشگری در استان

وی اظهار کرد: در مدت یاد شده سطح زیرکشت محصولات زراعی و باغی نیز یک هزار و ۶۰۰ هکتار کاهش یافته است ولی با اصلاح نژاد بذر و نهال باغی مثمر سازگار با اقلیم مناطق تاثیری در کیفیت و کمیت محصولات تولیدی نداشته است.

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: درطول ۱۰ سال گذشته میزان بارندگی به ‌طور متوسط در استان ۲۰ درصد کاهش یافت و پدیده خشکسالی در بخش کشاورزی استان مشهود شده است .

خبر جدید  رصد ۲۴ ساعته فضای کشور/ از اقدامات کشورهای همسایه اطلاع داریم

غریب تاکید کرد: با بررسی این روند و اقلیم استان می‌توان نتیجه‌ گرفت میزان بهره‌وری آب کشاورزی طی ۱۰ سال گذشته در چهارمحال و بختیاری با اجرای سیستم آبیاری نوین رضایت بخش بوده است .

وی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید برای استفاده بهینه از آب کشاورزی، تغییر الگوی اصلاح کشت و حفظ خاک، خدمات شایسته ای را در بحث زیست محیطی و توسعه کشاورزی و تولید داشته و در دستور کار قرار داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تجهیز بیش از ۴۵ درصد از اراضی استان به آبیاری نوین، اظهار کرد: این استان رتبه برتر کشور را در تجهیز اراضی کشاورزی به این سیستم دارد.

خبر جدید  نقش موثر ریش سفیدان در کاهش آسیب های اجتماعی

گفتنی است ، سالانه در چهارمحال وبختیاری بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین ، تاریخ انتشار ۱۹دی ۹۶، کدمطلب:۷۴۴۵۰۳، www.khabaronline.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)