بانک پاسارگاد
3:05:34 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۷.۲ درصدی آمار ولادت در چهارمحال و بختیاری
گروه اجتماعی ـ مدیرکل ثبت احوال استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش ۷.۲ درصدی آمار ولادت در هشت ماه ابتدای امسال در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: امسال به طور میانگین در هر ماه ۱۶۲۷.۳ واقعه ولادت به ثبت رسیده است.
کاهش ۷.۲ درصدی آمار ولادت در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، محمدعلی رفیعپور، مدیرکل ثبت احوال استان چهارمحال و بختیاری صبح امروز، سوم دیماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اشاره به ثبت ۱۳ هزار و ۱۸ واقعه ولادت در هشت ماه ابتدای امسال در استان، اظهار کرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۱۵ مورد تکزایی و ۴۰۳ مورد چند قلوزایی بوده است.
وی ادامه داد: از این تعداد ولادت، هفتهزار و ۶۰۲ مورد مربوط به مناطق شهری و پنجهزار و ۴۱۶ مورد مربوط به مناطق روستایی بوده است.
مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به کاهش ۷٫۲ درصدی آمار ولادت در هشت ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: امسال به طور میانگین در هر ماه ۱۶۲۷٫۳ واقعه ولادت به ثبت رسیده است.
وی اظهار کرد: فراوانی نامهای انتخاب شده در هشت ماه ابتدای امسال برای دختران «فاطمه، آوار و زهرا» و برای پسران «امیرعلی، حسین و امیرحسین» بوده است.
رفیعپور در ادامه به آمار وفات در هشت ماه ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: در این مدت دوهزار و ۷۷۷ فوت ثبت شده که یکهزار و ۷۲۱ مورد مربوط به نقاط شهری و یکهزار و ۵۶ مورد مربوط به نقاط روستایی بوده است.
وی گفت: بیماریهای قلبی و عروقی با ۳۲٫۰۳ درصد، سرطانها با ۱۲٫۱ درصد و حوادث غیرعمدی با ۶٫۷ درصد دلیل عمده مرگ در استان طی هشت ماه ابتدای امسال بوده است.
رفیعپور از ثبت پنجهزار و ۹۳ مورد ازدواج در شش ماه نخست امسال خبر داد و گفت: از این تعداد چهارهزار و ۱۰۵ مورد در نقاط شهری و ۹۸۸ مورد در نقاط روستایی بوده است.
وی با اشاره به افزایش سن ازدواج در استان، اضافه کرد: در حال حاضر میانگین سن ازدواج در مردان به ۲۹ سال و در زنان به ۲۳٫۷ سال رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه به ثبت ۶۷۹ واقعه طلاق در استان طی شش ماه نخست امسال اشاره و اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری پس از سیستان و بلوچستان رتبه دوم را در ثبت کمترین تعداد طلاق به خود اختصاص داده است.
وی گفت: میانگین سن طلاق از سال ۹۲ تا کنون در مردان از سن ۳۳٫۳۸ به سن ۳۶٫۳ و در زنان از سن ۲۸٫۷ به سن ۳۱٫۳ رسیده است.
رفیعپور همچنین به کارتهای هوشمند ملی اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه و ۸۳٫۰۲ درصد واجدین شرایط کارتهای هوشمند ملی خود را دریافت کردهاند.
وی در پایان با اشاره به فراهمسازی زیرساختها و زمینهسازی لازم برای عملیاتی کردن امور ثبتاحوال، گفت: در حال حاضر تمامی ادارات ثبتاحوال استان به فیبر نوری مجهز شدهاند.
انتهای پیام
منبع :: http://shahrekord.iqna.ir

خبر جدید  نامنویسی هزار و ۳۰۰ نفر در آزمون قرآن و عترت
0/5 (0 نقد و بررسی)