بانک پاسارگاد
1:45:31 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۴.۲ درصدی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری
گروه سیاست و اقتصاد – رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری با کاهش ۴.۲ درصدی، از ۲۱.۲ درصد در پاییز پارسال به ۱۷ درصد در پاییز سال جاری رسید.
کاهش ۴.۲ درصدی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری

کاهش ۴.۲ درصدی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاریبه گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، به نقل از روابط عمومی استانداری، طهمورث الیاسی بختیاری، رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: نسبت اشتغال (سهم شاغلین در جمعیت ۱۰ ساله و بالاتر) شاخص مهمی است که توجه به آن وضعیت اشتغال را بهتر ترسیم میکند.
وی افزود: بر اساس نتایج منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نسبت اشتغال چهارمحال و بختیاری از ۳۱٫۱ درصد در پاییز سال ۹۶ به ۳۱٫۳ درصد در پاییز ۹۷ افزایش یافته است.
الیاسی بختیاری تصریح کرد: همچنین نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری با کاهش ۴٫۲ درصدی از ۲۱٫۲ درصد در پاییز پارسال به ۱۷ درصد در پاییز سال جاری رسید.
وی یادآور شد: این در حالی است که میانگین نرخ بیکاری کشور در این مدت تغییری را تجربه نکرده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: البته توجه به این مهم ضرورت دارد که نرخ بیکاری منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران تنها برآورد نقطهای پارامتر نرخ بیکاری در جامعه بوده و تفسیر آن بدون در نظر گرفتن خطای معیار برآورد نقطهای نیز عاری از اشکال نیست.
وی گفت: برآورد فاصلهای پارامتر یاد شده که در نشریه مرکز آمار ایران نیز موجود است بیانگر برآورد واقع گرایانهتری از این پارامتر است.
الیاسی بختیاری تاکید کرد: بنابراین با توجه به مفاهیم بازار نیروی کار، تفسیر منفرد نرخ بیکاری به طور یقین تفسیر صحیحی نخواهد بود.
وی افزود: لازم است نرخ بیکاری در کنار سایر اقلام آماری این طرح از جمله نرخ مشارکت، نسبت اشتغال و رشد اشتغال برای یک دوره زمانی (حداقل یک سال) تفسیر شود.
انتهای پیام


منبع :: http://shahrekord.iqna.ir

خبر جدید  چهارمحال و بختیاری مهمان محافل قرآنی در دهه فجر انقلاب شد
0/5 (0 نقد و بررسی)