بانک پاسارگاد
1:50:59 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش چهار درصدی اعتبارات منابع طبیعی در لایحه بودجه ۹۸
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری گفت: در حالی که بودجه بخش های مختلف کشور در لایحه بودجه ۹۸ نسبت به قانون بودجه ۹۷ بطور میانگین ۱۲ درصد کاهش داشته ، اما این کاهش اعتبارات در حوزه منابع طبیعی چهار درصد است.
کاهش چهار درصدی اعتبارات منابع طبیعی در لایحه بودجه ۹۸

فرشاد محمدی روز چهارشنبه در حاشیه گردهمایی روسای طرح و برنامه منابع طبیعی منطقه ۲ کشور در شهرکرد به خبرنگار ایرنا افزود: اعتبارات منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در بودجه ۹۷ حدود ۵ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال بود که این رقم در لایحه بودجه ۹۸ به ۵هزار و ۳۰ میلیارد ریال کاهش یافته است.
وی همچنین با اشاره به تخصیص ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به بخش منابع طبیعی، تصریح کرد : این اعتبار در لایحه بودجه سال ۹۸ درج نشده که با توجه به نگرش مثبت مسئولان کشور، پیگیری لازم جهت پیش بینی اعتبار در قانون بودجه توسط رئیس سازمان در حال انجام است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: همچنین از ردیف بند (هـ) تبصره (یک) نیز حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای مالچ پاشی در استان های بیابانی کشور پیش بینی شده است.
محمدی افزود: این اعتبار برای مالچ پاشی در عرصه ای حدود ۱۷ هزار هکتار از اراضی استانهایی نظیر سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، یزد، کرمان و اصفهان در راستای مقابله با ریزگردها پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه اعتبارات پیش بینی شده برای حوزه منابع طبیعی کشور جوابگوی نیازهای این حوزه نیست، خاطرنشان کرد: انتظار می رود با توجه به طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه و مشکلات کشور در حوزه منابع طبیعی بیش از پیش از این حوزه حمایت شود.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی رییس جمهوری لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را چهارم دی ماه به مجلس تقدیم کرد، این ششمین بودجه ای است که دولت تدبیر و امید به مجلس شورای اسلامی تقدیم می کند.
۷۳۶۳/۲۰۹۷

خبر جدید  10 هزار واحد مسکونی برای مددجویان در حال ساخت است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)