بانک پاسارگاد
16:08:50 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چهارمحال و بختیاری در سال جاری ۴۰ روز درگیر گرد و غبار بوده است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکنون ۴۰ روز درگیر گرد و غبار بوده است و شهر شهرکرد دو روز بحرانی را داشته است.  به گزارش ایسنا، شهرام احمدی ۱۴ اسفندماه درشورای هماهنگی مدیریت بحران استان، گفت: مطالعه کانون‌های ریزگرد توسط محیط زیست استان انجام و […]
چهارمحال و بختیاری در سال جاری ۴۰ روز درگیر گرد و غبار بوده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکنون ۴۰ روز درگیر گرد و غبار بوده است و شهر شهرکرد دو روز بحرانی را داشته است.

 به گزارش ایسنا، شهرام احمدی ۱۴ اسفندماه درشورای هماهنگی مدیریت بحران استان، گفت: مطالعه کانون‌های ریزگرد توسط محیط زیست استان انجام و سه کانون داخلی شامل دشت‌های شهرکرد، خانمیرزا و بروجن در مطالعات شناسایی شده است.

وی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکنون ۴۰ روز درگیر گرد و غبار بوده است و شهر شهرکرد دو روز بحرانی را داشته است.

خبر جدید  کشف 176 کیلوگرم مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری

احمدی خاطرنشان کرد: در بیش از ۳۰ سال گذشته با دستکاری انجام شده در محیط زیست استان، تالاب‌های خانمیرزا و حونقان به دشت کشاورزی تبدیل شدند.

وی گفت: اگر در خصوص تالاب چغاخور نیز نکات مورد نظر رعایت نشود این تالاب نیز از بین می‌رود که امید است با رعایت نکات لازم این امر محقق نشود.

در ادامه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تغییر اقلیم استان، کاهش و تغییر نوع بارش، وجود سیلاب در سطح استان، ممنوعه شدن هشت دشت از ۱۱ دشت استان و افت شدید آب‌های زیرزمینی را از چالش‌هایی دانست که این ادراه‌کل با آن روبرو است.

خبر جدید  با سواد شدن کشاورزان بی سواد تا ۶۰ سالگی

محمدی‌مقدم هزینه استحصال هر مترمکعب آب با اقدامات آبخیزداری در استان و هزینه استحصال هر مترمکعب آب با سایر روش‌های معمول در استان را از اهداف کمی آبخیزداری احیای دشت‌های استان برشمرد.

وی در خصوص اثر بخشی اقدامات این اداره‌کل در زمینه آبخیزداری گفت: این اقدامات موجب حفاظت خاک، تولید آب و استحصال سه برابر مخزن در سازه‌های آبخیزداری است.

خبر جدید  برخورد پراید با کامیونت در بروجن

محمدی‌مقدم با اشاره به انجام اقداماتی همچون مطالعه ۳۸ درصد مساحت استان، اجرای ۳۱۴ مورد سازه گابیونی، گفت: اجرای عملیات آبخیزداری براساس برنامه ششم توسعه کشور از برنامه‌های آتی است.

وی تخصیص پنج درصد از درآمدها به منظور حفظ، احیاء و توسعه حوزه بالا دست، جلب مشارکت مردمی در انجام پروژه‌های آبخیزداری در کمیته حفاظت از منابع آب و همگرایی و هم‌افزایی ارکان اجرایی استان در اجرای مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز را پیشنهاد داد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)