بانک پاسارگاد
11:22:51 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چهارمحال و بختیاری| حکایت کارآفرینی جانبار ۷۰ درصد; تولید سالانه ۱۰۰ تن گوشت سفید در اردل
سالانه حدود ۱۰۰ تُن گوشت سفید مورد نیاز کشور توسط یک جانباز کارآفرین در شهرستان اردل تولید می‌شود.
چهارمحال و بختیاری| حکایت کارآفرینی جانبار ۷۰ درصد; تولید سالانه ۱۰۰ تن گوشت سفید در اردل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی امروز کشور به گونهای است که حل مشکلات راهحلهای جدیدی را میطلبد متاسفانه تفکر پشت میزنشینی در بین جوانان موجب شده تا این قشر از جامعه استعداد و تواناییهای خود را نادیده بگیرند و با معضلی به نام بیکاری روبهرو باشند در این بین افرادی هستند که حتی با داشتن کار اداری دست از تلاش برنمیدارند و به دنبال ایجاد فرصت اشتغال و کارآفرینی در کشور هستند.

جوان ۱۳ ساله دیروز از جمله کسانی است که پس از خدمت در جبهههای حق علیه باطل دست از تلاش برنداشته و اینک در جبهه اقتصاد مقاومتی در حال تلاش است. او توانسته با احداث یک مرغداری زمینه اشتغال بیش از ۴۰ نفر را در چهارمحال و بختیاری فراهم کند

خبر جدید  ریزش کوه در محور موگویی ـ لرستان; قطع مسیر ارتباطی ۷ روستای کوهرنگ; ۱۶ روستا در معرض خطر سیلاب

حسن نصیری متولد سال ۱۳۵۲، دارای مدرک کارشناسیارشد در رشته روانشناسی و اهل شهرستان اردل است و در سال ۱۳۶۵ در سن ۱۳ سالگی به صورت بسیجی داوطلب به جبهه اعزام شدم و در همان سال در منطقه شلمچه در عملیات کربلای ۵ از ناحیه کمر، ریه و موج انفجار از ناحیه گوش آسیب دیدند.

بیشتر بخوانید:

پس از بازگشت از جبهههای حق علیه باطل به دانشگاه رفت و ادامه تحصیل داد و بعد از پایان تحصیلات دانشگاهیش در کمیته امداد استخدام و بعد از به عنوان یک کارافرین یک مرغداری احداث کرد.

خبر جدید  قیمت میوه و صیفی‌جات، حبوبات، لبنیات و مواد پروتئینی‌ در شهرکرد؛ چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه + جدول

نصیری از نحوه کارآفرین شدندش برایمان میگوید: یکی از دوستانم در کار مرغداری بود به تشویق ایشان و به دلیل شرایط سخت معیشتی که داشتم این کار را شروع کردم.

وی گفت: در ابتدا ۲ برادرم در این مرغداری مشغول بهکار شدند پس از اینکه آنها توانستند خودشان شاغل شوند دو نیروی جوان جایگزین آنها شد در حال حاضر ۳ نفر به صورت مستقیم در مرغداری کار میکنند، ۵ تا ۶ راننده برای حمل مرغ به کشتارگاه و ۳۰ تا ۴۰ نفر نیز برای توزیع گوشت مرغ در بازار درگیر این کار هستند.

نصیری ادامه داد: این مرغداری ۱۰ هزار قطعهای، متشکل از دو سالن ۵ هزار قطعهای در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر احداث شده است، در هر سال ۴ تا ۵ دوره جوجهریزی انجام میشود که در هر دوره ۲۵ تا ۲۸ تُن گوشت سفید برداشت میشود در مجموع در هر سال حدود ۱۰۰ تُن گوشت سفید در این مرغداری تولید میشود.

خبر جدید  ۳۸۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست چهارمحال و بختیاری از خدمات بهزیستی بهره‌مند شدند

وی گفت: خوشبختانه تاکنون در این کار ۳ بار به عنوان مرغدار نمونه و ۲ بار به عنوان کارآفرین برتر معرفی شدهام و یک بار نیز به دلیل مصرف کم دارو در پرورش مرغ از دست معاون دامپزشکی کشور لوح تقدیر دریافت کردهام.

نصیری بیان کرد: بنده این مرغداری را با هزینه شخصی خود راهاندازی کردم و تاکنون از هیچ ارگانی برای گسترش کار خود کمک دریافت نکرده و حمایت مالی نشدهام.

گزارش از فاطمه قاسمی

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)