بانک پاسارگاد
12:18:22 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون نوبت دام در چهارمحال و بختیاری
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری تعداد دام سبک و سنگین موجود در استان را بیش از ۲٫۵ میلیون راس عنوان کرد و گفت: با حمایت مالی دولت، طی ۹ ماه امسال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نوبت واکسن علیه انواع بیماری دامی انجام شد.
واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون نوبت دام در چهارمحال و بختیاری

حسینعلی سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: واکسیناسیون دام توسط کارشناسان دامپزشکی و با مشارکت بخش خصوصی انجام شد.
وی افزود: سالانه ۲٫۵ میلیون راس دام سبک علیه بیماری 'شاربن' و' آبله ' توسط دامپزشکان استان واکسینه می شوند.
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری از فعالیت ۵ مرکز قرنطینه و کنترل سلامت دام در مبادی ورودی این استان طی سال جاری خبر داد و گفت: ورود دام زنده به استان منوط به گذراندن قرنطینه و کنترل سلامت است.
سلطانی با اشاره به اینکه این استان یکی از قطب های دامپروری کشور است، تصریح کرد: ظرفیت پرورش طیور صنعتی دراین استان ۱۶ میلیون و ۹۸۰ هزار قطعه است که در ۹ ماه امسال بیش از ۸ میلیون و ۳۴۸ هزار قطعه مجوز جوجه ریزی صادر شده که از این تعداد ۲۱۰ هزار قطعه جوجه تخمگذار و مابقی جوجه گوشتی است.
به گفته وی تعداد ۱۱۱هزار و ۵۸۸ راس دام سبک و۶ هزار و ۸۰۰ راس دام سنگین طی سال جاری در کشتارگاه های استان با نظارت بهداشتی دامپزشکی انجام شد.
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: وزن لاشه های ضبطی و غیر قابل مصرف طی این مدت ۱۳هزار و ۸۱۶ کیلوگرم بوده است.
وی ادامه داد: کشتار طیور طی ۹ ماه امسال با نظارت دامپزشکی را ۴ میلیون و ۷۶۱ هزار دانست که تعداد ۶۹ هزار و ۴۱۸ قطعه نیز پس از بازرسی بهداشتی حذف و معدوم شد.
سلطانی تاکید کرد: همچنین در سال جاری ۲۳ هزار و ۹۷۴ فقره بازدید از واحدهای صنفی زیرپوشش، ۴۱ هزار و ۸۹۶ کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف ضبط و معدوم شده و ۸۸ مورد تخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شد.
۶۱۹۹/۶۰۲۱

خبر جدید  باند تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرکرد متلاشی شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)