بانک پاسارگاد
10:36:36 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هنر؛ بهترین ابزار در انتقال مفاهیم توحیدی
گروه فعالیت های قرآنی – مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به این که هنر بهترین ابزار در انتقال مفاهیم توحیدی به جامعه است، اظهار کرد: مبانی آموزشی مورد استفاده در هنر نیز باید با مطالعه دقیق در قرآن و احادیث به دست آید. به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام […]
هنر؛ بهترین ابزار در انتقال مفاهیم توحیدی

گروه فعالیت های قرآنی – مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به این که هنر بهترین ابزار در انتقال مفاهیم توحیدی به جامعه است، اظهار کرد: مبانی آموزشی مورد استفاده در هنر نیز باید با مطالعه دقیق در قرآن و احادیث به دست آید.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام سید جعفر مرتضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، روز گذشته ۹ اسفندماه در دوره تربیت مربی تخصصی قرآن کودکان که با حضور بانوان علاقه مندان در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی استان برگزار می شود، این دوره را با توجه به علاقه مندی شرکت کنندگان در آن خوب ارزیابی کرد و گفت: جهاد دانشگاهی از رویش های انقلاب است لذا آغازگر این سبک قرآنی( آموزش قرآن به سبک مکتب الرضا) در استان نیز باید جهاد دانشگاهی باشد.
وی با اشاره به اینکه چنین سبک های آموزش قرآن در کشور کم داریم، افزود: شایسته است با آموزش چنین سبکی تلاش های قرآنی دیگر دستگاه ها در این زمینه زیر سوال نرود.
حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه در روایات آمده است از سه سالگی کلمه «لا اله الا الله» را به کودکان بیاموزید، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) فرموده اند که تا هفت روز پس از تولد در گوش های کودک اذان قرائت شود لذا هر کودکی با فطرت توحیدی به دنیا می آید و این اذکار در حافظه اش باقی می ماند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: در روایات از ائمه معصومین(س) بر تربیت تاکید زیادی شده است و تربیت نیز به معنای روش دادن است لذا مربی در مرحله نخست دفع ضرر کرده و مرحله بعد جلب منفعت است.
وی عنوان کرد: ۷۵ درصد انتقال مفاهیم از طریق چشم و ۱۳ درصد از طریق زبان است لذا تاثیرگذاری چنین دوره های قرآنی در کودکان بر اساس قوه بینایی صورت می گیرد و لذت بخش است.
حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به حدیثی از پیامبر در باب نشست و برخاست با چگونه دیگر افراد، خاطرنشان کرد: پیامبر در جواب این سوال حدیثی از حضرت مسیح نقل کردند که با کسی نشست و برخاست کنید که با دیدن او به یاد خدا بیفتید و با سخنش بر علم شما بیفزاید و رفتارش آخرت گرا باشد.
وی تاثیر این دوره آموزشی قرآن در بهره گیری از حس بینایی خواند و گفت: حواس بینایی و شنیداری و گفتاری بنا بر احادیث بیشترین تاثیرگذاری را در تربیت انسان دارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) در روزهای قبل از رحلت به امام علی(ع) فرمودند که مربی من خداست
حجت الاسلام مرتضوی تاکید کرد: خداوند برای انتقال مفاهیم به جامعه توحیدی حیوانات و حشرات را در قرآن مثال می زند لذا بهترین و کوتاه ترین راه انتقال مفاهیم تمثیل است و در این رابطه کتاب «مثل های قرآنی» و «قرآن حکیم» آیت الله مکارم شیرازی را برای مطالعه معرفی نمود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه هنر بهترین ابزار در انتقال مفاهیم توحیدی به جامعه است، اظهار کرد: مبانی آموزشی مورد استفاده در هنر نیز باید با مطالعه دقیق قرآن و احادیث به دست آید.

خبر جدید  فوت 5 نفر در حادثه‌سقوط بالگرد در چهارمحال و بختیاری

0/5 (0 نقد و بررسی)