بانک پاسارگاد
19:34:58 - جمعه 16 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمايشگاه آثار مکتوب قرآني در قلعه شلمزار افتتاح شد
نمايشگاه آثار مکتوب قرآني با حضور جمعي از مسئولان شهرستان کيار در قلعه شلمزار افتتاح شد. به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری به نقل از کیار ما؛ نمايشگاه آثار مکتوب قرآني در شهرستان کيار با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره ميراث فرهنگيْ صنايع دستي و گردشگري شهرستان کيار در قلعه […]
نمايشگاه آثار مکتوب قرآني در قلعه شلمزار افتتاح شد

نمايشگاه آثار مکتوب قرآني با حضور جمعي از مسئولان شهرستان کيار در قلعه شلمزار افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری به نقل از کیار ما؛ نمايشگاه آثار مکتوب قرآني در شهرستان کيار با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره ميراث فرهنگيْ صنايع دستي و گردشگري شهرستان کيار در قلعه شلمزار   با حضور فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار بخش مرکزي، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان کيار، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شلمزار افتتاح شد.

در اين نمايشگاه که از ۲۴ لغايت ۳۰بهمن ۹۶آماده بازديد علاقمندان است نسخ خطي قرآن و قرآن هاي چاپ سنگي، نسخ قديمي مثنوي معنوي و ديگرز کتب ارزشمند قديمي به نمايش گذاشته شده است.

سيد سعيد حسيني از هنردوستان و جمع آوري کننده اين کتب ارزشمند قرآني گفت: مجموعه اي ارزشمند از آثار مکتوب قرآني با زحمت و تلاش فراوانگردآوري شده است و براي معرفي پيشيه غني و پر بار شهرستان کيار در صدد برآمديم اين مجموعه را با همکاري ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي و ميراث فرهنگي و گردشگري و صنايع دستي شهرستان کيار در قلعه شلمزار براي بازديد عموم به نميش بگذاريم تا در راستاي معرفي مجد و عظمت و تاريخ غني و ارزشمند شهرستان کيار گامي بلند برداريم.

به گزارش کيار بيدار قلعه شلمزار واقع در ضلع غربي شهر شلمزار مرکز شهرستان کيار که پس ا انقلاب اسلامي ايران يک طبقه آن بدست برخي افراد نا آگاه تخريب شد که در سال هاي اخير و پس از تبديل بخش کيار به شهرستان کيار اداره ميراث فرهنگي و گردشگري در اين قلعه مستقر شده است.