بانک پاسارگاد
5:47:19 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نباید هزینه خروج از برجام برای آمریکا ارزان تمام شود
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید هزینه خروج از برجام برای آمریکا ارزان تمام شود و تحقق این امر با اقدام عاقلانه و هوشمندانه کشور میسر خواهد شد. اردشیر نوریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه کشورها امروز به دنبال ایجاد شبکه‌های درهم تنیده‌ای از […]
نباید هزینه خروج از برجام برای آمریکا ارزان تمام شود

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید هزینه خروج از برجام برای آمریکا ارزان تمام شود و تحقق این امر با اقدام عاقلانه و هوشمندانه کشور میسر خواهد شد.

اردشیر نوریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه کشورها امروز به دنبال ایجاد شبکه‌های درهم تنیده‌ای از روابط اقتصادی، اجتماعی،امنیتی و فرهنگی با یکدیگر هستند، اظهار کرد: مفهوم مرز میان کشورها بسیار کمرنگ شده است.

وی افزود: با رشد رسانه، فضای مجازی و انفجار و گردش اطلاعات، دنیا به یک دهکده کوچک تبدیل شده و نمی‌توان به تحولات دنیا بی‌تفاوت بود.

نوریان ادامه داد: لازم است با مجموعه‌ای از کشورها ارتباط برقرار کرد تا منافع مشترک با یکدیگر تامین شود که بخشی از این منافع، منافع ملی باشد و این همان مفهوم شبکه‌سازی نوین در روابط بین‌الملل است.

خبر جدید  معاینه 3 هزار دانش اموز در طرح غربالگری ناهنجاری های قامتی

وی در خصوص اینکه این نوع شبکه‌سازی در روابط بین‌الملل چه ارتباطی با تروریسم دارد، بیان کرد: پدیده تروریسم یک پدیده فراملی است نه فرو ملی و روش مقابله با داعش نیز فراملی و شبکه‌ای است به گونه‌ای که تمام حوزه به هم پیوسته جفرافیایی در یک شبکه، متحد با یکدیگر بر علیه داعش سازماندهی شوند.

عضو کمیسیون امینیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام ایران در پیوند با لبنان، روسیه، سوریه، ترکیه و عراق منجر به ریشه‌کن شدن داعش شد و اگر این مهم انجام نمی‌شد، تحقق این ریشه‌کنی میسر نبود.

وی با بیان اینکه اصل سیاست خارجی ایران بر این است که امنیت کشور در گرو امنیت منطقه است و امنیت منطقه نیز در گرو امنیت ایران است، تصریح کرد: راه ارتقای شاخص امنیت مذاکره چند جانبه است به دلیل اینکه گفت و گو یک بستر امن برای ایجاد یک تقابل گسترده برای برخورد با پدیده‌های ناامن‌ساز در منطقه محسوب می‌شود.

خبر جدید  انهدام باند خرید و فروش اشیاي تاریخی

نوریان در خصوص اصلاح برجام از سوی آمریکا گفت: ایران در برجام اقدام مناسبی انجام داد و به سمت تنش‌زدایی در دنیا رفت همچنین ایران هراسی جدی در دنیا را کنترل کرد و کاهش داد.

وی با اشاره به اینکه برجام نه معجزه و نه فاجعه، تاکید کرد: با برجام در یک بعد هسته‌ای برخی مسائل حل شد در حالی که قبل از برجام ایران به سمت غذا در برابر نفت می‌رفت.

عضو کمیسیون امینیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید هزینه خروج از برجام برای آمریکا ارزان تمام شود و تحقق این امر با اقدام عاقلانه و هوشمندانه کشور میسر خواهد شد.

خبر جدید  آب دهی قنات های چهارمحال و بختیاری کاهش یافت

نوریان با بیان اینکه مادامی که ایران هوشمندانه بر برجام اصرار کند، آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود، تاکید کرد: ایران باید نشان دهد که اگر کسی از برجام خارج شود، آن کشور آمریکاست و در صورت خروج آمریکا با نقض تعهدات خود از آن خارج شده است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا برای خروج ایران از برجام، به ایران فشار می‌آورد و ایران می‌تواند با رفتار منطقی و هوشمندانه در قبال تحرکات نابخردانه دولت آمریکا، نقض برجام را به دوش خود نیندازد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)