بانک پاسارگاد
12:16:33 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسابقه «طرح استعدادهای قرآنی» در چهارمحال و بختیاری برگزار شد
گروه فعالیت‌‎های قرآنی ـ رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری مسابقه استانی طرح استعداد‌های قرآنی ۲۱ دی‌ماه خبر داد.
مسابقه «طرح استعدادهای قرآنی» در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

مرحله استانی مسابقه طرح استعدادهای قرآنی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

محسن تقیپور، رئیس اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری در گفتوگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اعلام اين خبر، اظهار کرد: سازمان دارالقرآن کشور از چند سال قبل برنامههای ویژهای در راستای ترویج قرآن در جامعه اتخاذ کرده که کشف استعدادهای قرآنی در رشته قرائت قرآن کریم یکی از مهمترین برنامهها است.
رئیس اداره امور قرآنی استان با بیان اینکه ساختار خوب، طرح و برنامه، نیروی انسانی و امکانات سختافزاری مناسب چهار مؤلفه برای یک تشکیلات موفق هستند، ادامه داد: اگر بهترین امکانات، بهترین بودجه و بهترین ساختمان را در اختیار داشته باشیم، ولی نیروی انسانی مناسب تربیت نکنیم، مجموعه کارایی لازم را نخواهد داشت و گاهی نیروی انسانی کارآمد نقصهای دیگر را پوشش میدهد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه فعالیتهای قرآنی در این استان به نیروهای متعدد با تخصصهای مختلف نیاز داریم، افزود: در این زمینه هم به مدیران، حافظان، قاریان و هم به کسانی نیاز داریم که بتوانند کادرسازی و مربیان قرآنی تربیت کنند.
تقی پوردر ادامه با اشاره به اینکه سازمان دارالقرآن کشور برنامههای ویژهای جهت ترویج قرآن در جامعه اتخاذ کرده است که کشف استعدادهای قرآنی در رشته قرائت یکی از آن برنامهها است، بیان کرد: اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری نیز از سال ۱۳۹۵پیرو این طرح و به منظور پرورش استعدادهای قرآنی استان پس از بررسیهای لازم ۳۱ نفر از نوجوانان ۱۲ تا ۱۸سال موفق و مستعد در زمینه قرائت قرآن کریم را شناسایی کرد و طی سه دوره یک ساله تحت آموزش قرار داد.
وی با اشاره به این که هدف از اجرای این طرح پرورش استعدادهای قرآنی نوجوانان و جوانان بود، افزود: نوجوانان و جوانان سرمایه انسانی ما هستند و سرمایهگذاری در این بخش بسیار حائز اهمیت است.
رئیس اداره امور قرآنی ادامه داد: دورههای تخصصی این طرح «قرائت قرآن » با محوریت منشاویخوان، مصطفی اسماعیل، عبدالباسط برگزار شد که روز جمعه ۲۱ دیماه با برگزاری مرحله استانی مسابقه قرائت در بین این ۳۱ نفر استعداد قرآنی اولین مرحله این طرح در استان به پایان رسید.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ نفر از این استعدادهای قرآنی در بروجن تحت نظر استاد خدیبی آموزش دیدند و ۱۶ نفر آنها نیز در شهرکرد زیر نظر استاد داوری این طرح را گذراندند افزود: در مرحله استانی این مسابقه، دانیال کبیری از شهرکرد و محمدجوادکیانی از خراجی با کسب امتاز لازم برای مسابقات کشوری این طرح که دوم اسفندماه در قم برگزار می شود انتخاب شدند.
تقیپور ادامه داد: به منظور تشویق نوجوانان به سوی فعالیتها و برنامههای قرآنی، ۵ نفر اول نیز توسط اداره امور قرآنی استان تجلیل می شوند.
رئیس اداره امور قرآنی استان در پایان با اشاره به توجه ویژه طرح استعدادهای درخشان به پرورش قاریان توانمند از میان همه رشتههای قرآنی، بیان کرد: انتخاب هنر قرائت در این مقطع به دلیل تاثیرگذاری تلاوت زیبا بر قلب مخاطب و جذب افراد به سمت قرآنکریم و دین مبین اسلام بوده که این مورد تاکید روایات ائمه معصومین نیز است.

خبر جدید  چهارمحال و بختیاری بهشت بوم گردی کشور

انتهای پیام


منبع :: http://shahrekord.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)