بانک پاسارگاد
1:22:27 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرمت، بهسازی و نوسازی ۶۹ باب بقعه متبرکه، مسجد،حسینیه شهری و روستایی
فرماندار سامان از بازگشایی جاده اصلی روستاهای گرمدره – قراقوش این شهرستان در حاشیه رودخانه زاینده رود خبر داد.
مرمت، بهسازی و نوسازی ۶۹ باب بقعه متبرکه، مسجد،حسینیه شهری و روستایی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز چهارمحال و بختیاری،مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان گفت: امسال تاکنون ۶ میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی جهت تعمیر و مرمت مساجد، حسینیه ها و بقاع متبرکه استان هزینه شده است. مرمت، بهسازی و نوسازی 69 باب بقعه متبرکه، مسجد،حسینیه شهری و روستایی

حجت الاسلام حسن امیری افزود:این اعتبارات برای کمک به مرمت و بهسازی و نوسازی تعداد ۶۹ باب مسجد و حسینیه شهری و روستایی و بقعه متبرکه از محل اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای استان پرداخت شده است.
وی افزود: تخصیص و پرداخت اعتبار برای این اماکن متبرکه طبق شناسایی و نیاز سنجی کارشناسان فنی و مهندسی اداره کل اوقاف استان و بانظر فرمانداران هر شهرستان انجام شده است
مدیر کل اوقاف استان افزود: مساجد و حسینیه های زیادی در استان وجود دارد که سابقه ثبت و تشکیل پرونده در ادارات اوقاف را نداشته و به همین دلیل این اداره کل قادر به اعطای کمک مالی به آنها نخواهد بود و هیئت امناء یا واقف آن مسجد به منظور شناسایی این اماکن مذهبی و موقوفه با مراجعه به ادارات اوقاف برای ارائه خدمات و کمک های دولتی اقدام کند.

وی بهره مندی از اشتراک رایگان آب ، برق و گاز و بیمه نمودن خادم مسجد را از خدمات ارائه شده به مساجد دارای ثبت و پرونده در اوقاف اعلام کرد.


منبع :: http://chb.iribnews.ir

خبر جدید  نیاز بازار چهارمحال و بختیاری توسط دستگاه ها با دقت رصد شود
0/5 (0 نقد و بررسی)