بانک پاسارگاد
13:05:37 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری ۵ برابر افزایش یافت
شهرکرد-ایرنا- رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: محصولات کشاورزی این استان از ۲۹۶ هزار تن به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن در بعد از انقلاب رسیده که این رقم حدود ۵ برابر افزایش داشته است.
محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری ۵ برابر افزایش یافت

به گزارش ایرنا، ذبیح الله غریب روز یکشنبه در جریان بازدید از طرح ۱۵ هکتاری گل محمدی چلیچه فارسان، میزان محصولات زراعی اوایل انقلاب این استان را ۲۲۱ هزار تن اعلام کرد و افزود: در سال زراعی جاری این رقم به ۹۱۳ هزار تن رسیده است.
وی میزان تولید محصولات باغی را نیز در اول انقلاب ۲۹ هزار تن و در سال زراعی گذشته افزون بر ۱۹۵ هزار تن اعلام کرد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تولید تنها ۴۷ هزار تن دام و طیور در سال نخست انقلاب گفت: این میزان تولید اینک به ۳۰۰ هزار تن افزایش یافته است.
وی همچین از تولید ۷ هزار تنی محصول قارچ دکمه ای در مزارع پرورشی و تولید بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات گلخانه ای در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: این درحالی است که قبل از انقلاب تولید این محصولات قابل توجه نبود.
وی با اشاره به کسب رتبه برتر تولید در برخی از محصولات کشاورزی این استان طی سال جاری افزود: این استان با تولید حدود ۲۴ هزار تن ماهی سردابی (قزل آلا) و تولید ۲۴ هزار تن بادام مرغوب صادراتی رتبه نخست تولید این محصولات را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: بخش کشاورزی استان با تولید سالانه ۳۴ هزار تن محصول هلو مرغوب، رتبه هفتم و ۷ هزار تن گردو رتبه نهم تولید را در کشور طی ۲ سال گذشته کسب کرده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: این استان با تولید سالانه بیش از ۳۱ هزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز برابر ۳٫۵ درصد تولید گوشت قرمز کشور، رتبه نهم کشور را دارد.
وی همچنین سرانه تولید شیرخام این استان را ۲۴۲ کیلوگرم دانست و گفت:چهارمحال و بختیاری با این میزان تولید، رتبه دوم تولید سرانه شیر خام کشور را دارد.
هم اکنون حدود ۶۶ هزار بهره بردار از بخش کشاورزی و دامپروری استان ارتزاق می کنند.
۶۱۹۹/۶۰۲۱

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  600میلیارد ریال برای توسعه جاده بازفت به مسجد سلیمان اختصاص می یابد
0/5 (0 نقد و بررسی)