بانک پاسارگاد
8:55:26 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قائد امینی: ترک تحصیل دانش‌آموزان در چهارمحال و بختیاری را به جد پیگیر هستیم
مدیرکل آموزش‌وپرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه به خاطر کمبود امکانات شاهد ترک تحصیل برخی از دانش‌آموزان هستیم، گفت: ترک تحصیل دانش‌آموزان در استان را به جد پیگیر و به دنبال حل این موضوع هستیم.
قائد امینی: ترک تحصیل دانش‌آموزان در چهارمحال و بختیاری را به جد پیگیر هستیم

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فرحناز قائد امینی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان چهارمحال و بختیاری به‌مناسبت روز دانشجو و در دیدار با تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با بیان این‌که بدون شک نیروی محرکه آموزش‌وپرورش و خاص نومعلمین هستند گفت: مهمترین و اساسی‌ترین ظرفیت و سرمایه نظام آموزش و پرورش معلمین هستند، ما هر جا معلم خوب داشته باشیم همه چیز داریم و هر جا با این خلأ مواجه باشیم حتی اگر تمام امکانات هم وجود داشته باشد، ولی مشکلات ما حل نخواهد شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به تعطیلی مراکز تربیت معلم در یک برهه زمانی تصریح کرد: در این چند سال اخیر در خصوص تامین نیروی انسانی در استان اتفاق خوبی افتاده است و ما در سال گذشته حدود هزار و پنجاه نیرو کم داشتیم، که نسبت استان‌های دیگر اوضاع بهتری را شاهد هستیم.    
وی با انتقاد از تبصره ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدام معلمین مطرح کرد: این قانون برای ما تبعات بسیاری داشت. ما افرادی را باید استخدام می‌کردیم که از سال ۹۱ تا امروز از آموزش بیگانه بودند و امروز باید وارد عرصه آموزش‌وپرورش می‌شدند.

خبر جدید  مراکز انتخاب رشته دانشگاه آزاد چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شد

قائد امینی با بیان این که باتوجه به کمبود نیروی متخصص، ناچار به از نیروی خدماتی برای رفع کمبود نیروی انسانی هستیم اضافه کرد:حتی در مناطق محروم باید معلمانی وجود داشته باشد که تخصص لازم را دارا باشند و هیچ مدیر و مسئول آموزش و پرورشی منکر اهمیت و جایگاه ویژه مراکز تربیت معلم در تربیت نیروی انسانی کارآمد نیست و یقینا نیرویی که در تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان تربیت می‌شود دارای تخصص و فن معلمی است.

وی افزود: به هر شکلی که می‌شود باید به دانشگاه فرهنگیان کمک کنیم و به سمتی و سویی حرکت کنیم که فقط معلمین از این مسیر وارد آموزش‌وپرورش شوند.

فرحناز قائد امینی با اشاره به شأن و منزلت معلم در جامعه بیان کرد: معلمی باید تربیت شود که به مقدس بودن شغلش ایمان داشته باشد چراکه الزاماً افزایش حقوق معلمان، شان و منزلت معلمی را افزایش نمی‌دهد.

خبر جدید  توجه جدی به نظام آموزش و پرورش رمز توسعه یافتگی جوامع است

وی با بیان این‌که امسال در هسته گزینش تغییراتی را اعمال کردیم اظهار داشت: گزینش قلب آموزش‌وپرورش است و هر چه کارآمدتر باشد آموزش‌وپرورش قوی‌تری خواهیم داشت.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به آموزش مجازی در شرایط کرونایی گفت: هیچکدام از این اتفاقاتی که در بحث آموزش مجازی رخ داده است نمی‌تواند جای آموزش حضوری را بگیرد و قدردان معلمانی هستم که در این شرایط خاص مجاهدانه در بحث تعلیم و تربیت کار می‌کنند.

قائد امینی با بیان این‌که دوازده میلیون دانش‌آموز از برنامه شاد استفاده می‌کنند بیان کرد: شاید مشکلات زیادی در برنامه شاد وجود دارد، ولی محاسن بسیار زیادی هم دارد.

قائد امینی در پایان با اشاره به این‌که در این شرایط و باتوجه به کمبود امکانات در برخی از دانش آموزان شاهد ترک تحصیل آن‌ها هستیم خاطرنشان کرد: ترک تحصیل دانش‌آموزان در استان را به جد پیگیر هستیم و به دنبال حل این موضوع ایم.

خبر جدید  امتحانات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اول مرداد برگزار می‌شود / بازگشایی دانشگاه از ۱۷ خرداد

لازم به ذکر است، در این نشست ابتدا دانشجویان بسیجی و مطالبه‌گر دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری به بیان مشکلاتی که در جریان سیستم آموزش کشور، استان و دانشگاه فرهنگیان است، پرداختند.

لزوم استخدام معلمین به صورت ویژه از طریق دانشگاه فرهنگیان به عنوان اصلی‌ترین منشا و سرچشمه تربیت معلمین کارآمد و عدم قرارگرفتن ماده ۲۸ در جریان استخدام به عنوان یک اصل، عدم استخدام هیئت علمی کارآمد در دانشگاه فرهنگیان، وجود مشکلات در بحث اموزش محازی، تقویت هسته گزینش برای کارامدی بیشتر، عدم وجود فضای آموزشی مناسب برای دانشجو معلمان در شأن یک مرکز آموزش عالی، ارتقا شان و منزلت معلمین در جامعه، عدالت اموزشی و کسری‌های متعدد و بی دلیل از حقوق دانشجو معلمان از دیگر دغدغه‌های دانشجویان در این جلسه بود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)