بانک پاسارگاد
19:40:00 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت بیش از ۵۵۰ مجتمع گلخانه‌ای در کشور
عضو هیات مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور از فعالیت بیش از ۵۵۰ مجتمع گلخانه‌ای در کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، جعفر علی‌پور هفتم بهمن ماه در نشست با معاون استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و بیش از ۵۵۰ مجتمع گلخانه در کشور دارد. وی […]
فعالیت بیش از ۵۵۰ مجتمع گلخانه‌ای در کشور

عضو هیات مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور از فعالیت بیش از ۵۵۰ مجتمع گلخانه‌ای در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، جعفر علی‌پور هفتم بهمن ماه در نشست با معاون استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و بیش از ۵۵۰ مجتمع گلخانه در کشور دارد.
وی با اشاره به وجود معضل آب در کشور و بارش زیر ۱۰۰ میلی‌متر در چهارمحال و بختیاری، افزود: سیاست دولت این است که کشت فضای باز صیفی‌جات را به سمت کشت گلخانه‌ای ببرد.

علی‌پور خاطرنشان کرد: این مهم یک تکلنولوژی است که در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است که با تحقق این امر در ایران مصرف آب به یک دهم کاهش می‌یابد و تولیدات صیفی‌جات ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت.

خبر جدید  امّت اسلامی ایران متحد، همراه و همدل است

وی با اشاره به اینکه با مطالعات انجام شده در چهارمحال و بختیاری ۵۰ نقطه شناسایی شده که ظرفیت کاشت در ۲۵۰۰ هکتار را دارد اما ظرفیت بیش از این مقدار است، تصریح کرد: با کاش در هر هکتار هشت شغل به صورت مسقیم و ۱۰ شغل به صورت غیرمسقیم ایجاد می‌شود که این نوع کاشت مدیریت مصرف آب کمتر را در پی خواهد داشت.

علی‌پور با بیان اینکه لازم است از سوی استان مشکلات گازرسانی مجتمع‌های بلداجی و جونقان حل شود، ادامه داد: ۲۷ واحد در مجتمع بلداجی فعال است که با راه‌اندازی این مجتمع، هر واحد به صورت مسقیم برای ۱۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود.

خبر جدید  اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم منج

معاون فنی و اجرایی شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور نیز اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری کشاورزان پرتلاشی دارد بنابراین در راستای حرکت از کشت فضای باز صیفی‌جات به سمت کاشت گلخانه‌ای، اعتبار مشخص در نظر گرفته شده و برآورد اولیه صورت گرفته است.

سید رحمت‌الله پریچهر با اشاره به وجود بحران آب در رشته کوه زاگرس که در آینده به شدت وحشتناک خواهد شد، تصریح کرد: کشت گلخانه‌ای روش مناسبی برای صرفه جویی در کاهش مصرف آب است.
پریچهر اضافه کرد: برای محقق شدن این امر لازم است از سوی استانداری چهارمحال و بختیاری اعتباری در نظر گرفته شود تا در تامین زیرساخت‌هایی همچون برق، گاز و .. مشکل ایجاد نشود و سرمایه‌گذاران جذب استان شوند.

خبر جدید  غربی ها به زن همچون کالا می نگرند

وی از استانداری چهارمحال و بختیاری خواست اعتباری مستقل برای این امر در نظر بگیرد که اگر چهارمحال و بختیاری بتواند ۳۰ درصد از اعتبار مورد نیاز برای تحقق این امر را تامین کند، ۷۰ درصد مابقی از سوی شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور تامین خواهد شد.

پریچهر خاطرنشان کرد: زنجیره تولید از مواردی است که باید در حرکت به سوی کشت گلخانه‌ای صیفی‌جات در نظر گرفته شود که در این خصوص نیز در امر بازیابی اقداماتی توسط این شرکت انجام شده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)