بانک پاسارگاد
8:55:52 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرکرد در پژوهشکده انتقال جنین
رئیس دانشگاه شهرکرد با اشاره پژوهش‌های کاربردی اعضای هیئت علمی دانشگاه گفت: با توجه به شعار سال و بحث جهش تولید، اعضای هیئت علمی دانشگاه در پژوهشکده انتقال جنین و زیست فناوری در حال فعالیت هستند.
فعالیت اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرکرد در پژوهشکده انتقال جنین

سعید کریمی، رئیس دانشگاه شهرکرد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: دانشگاه شهرکرد ۳۶۰ عضو هیئت علمی دارد و این اعضا در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فعال هستند. اعضای هیئت علمی دانشگاه در طرح‌های پژوهشی مراکز رشد یا پارک علم و فناوری استان فعالیت دارند.
کریمی با اشاره پژوهش‌های کاربردی اعضای هیئت علمی دانشگاه مطرح کرد: با توجه به شعار سال و بحث جهش تولید، اعضای هیئت علمی دانشگاه در پژوهشکده انتقال جنین و زیست فناوری در حال فعالیت هستند.
رئیس دانشگاه شهرکرد با اشاره به فعالیت اعضای هیئت علمی در حوزه ارتباط با صنعت تصریح کرد: با توجه به برنامه‌های که وزارت علوم پیش بینی کرده، اعضای هیئت علمی که در ابتدای کار و به صورت پیمانی هستند، ماموریت دارند در زمینه ارتباط با صنعت ورود پیدا کنند و این فعالیت برای آن‌ها امتیاز محسوب می‌شود. در این راستا، با مطرح کردن مشکلاتی که صنعت با آن روبه رو است در دانشگاه، به دنبال راه حلی برای حل این مشکلات هستند و این موضوع نیازمند فعالیت شدید است؛ که از طریق حوزه معاونت پژوهشی پیگیری می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به پذیرش هفت نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه در فهرست دانشمندان ۲ درصد برتر جهان گفت: هفت نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه از دانشکده‌های فنی ومهندسی، کشاورزی و دامپزشکی از طرف مؤسسه اسکوپوس، در فهرست دانشمندان ۲ درصد برتر جهان قرار گرفتند.
کریمی ادامه داد: بهزاد قاسمی، استاد تمام رشته مهندسی مکانیک-سیالات؛ یعقوب طادی بنی، استاد تمام رشته مهندسی مکانیک-جامدات؛ افشین احمدی ندوشن، دانشیار رشته مهندسی مکانیک-سیالات؛ یاسر کیانی، دانشیارمهندسی مکانیک-جامدات از دانشکده فنی و مهندسی؛ مهدی قاسمی ورنامخواستی، دانشیار مهندسی مکانیک بیوسیستم؛ فایز رئیسی گهروئی، استاد تمام رشته علوم و مهندسی خاک از دانشکده کشاورزی و عزیزاله فلاح مهر جردی، دانشیار رشته بهداشت و کنترل کیفی مواد غذائی از دانشکده دامپزشکی، هفت دانشمند ۲ درصد برتر جهان دانشگاه شهرکرد هستند.
رئیس دانشگاه شهرکرد با اشاره برنامه‌های هفته پژوهش اظهار کرد: هفته پژوهش و فناوری امسال با شعار پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید و با شرایط متفاوت تری از سال‌های گذشته آغاز میشود. بنا بر مصوبه کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان، امسال علاوه‌ بر انتخاب فناور برتر در زمینه‌های تخصصی، یک فناور هم در حوزه مرتبط با مقابله با شیوع ویروس کرونا انتخاب و معرفی می‌شود.
وی گفت: تجلیل از پژوهشگران برتر استان از مهمترین برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود که در روز چهارشنبه، ۱۹ آذر همزمان با افتتاحیه هفته پژوهش برگزار می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  برنامه مشخصی برای اشتغال ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری نداریم
0/5 (0 نقد و بررسی)