بانک پاسارگاد
2:56:43 - پنج‌شنبه 10 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فضای فرهنگی تاب کمتری نسبت به نمایشنامه های ایرانی دارد
شهرکرد – ایرنا – کارگردان مطرح تئاتر و معاون دپارتمان آموزشی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز گفت : فضای فرهنگی در حوزه کلان، تاب کمتری نسبت به نمایشنامه های ایرانی تاب کمتری دارد.
فضای فرهنگی تاب کمتری  نسبت به نمایشنامه های ایرانی دارد

به گزارش ایرنا ، مهرداد رایانی مخصوص روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی نمایشنامه نویسی در خانه هنرمندان شهرکرد افزود : ضعف نسبی در حوزه های تئاتر وجود دارد که این ضعف در نمایشنامه نویسی نیز وجود دارد.
وی تصریح کرد : یکی از مساله ای که باعث می شود نمایشنامه نویسی نسبت به جریان های دیگر تئاتر دیگر پا پس بکشد، بروز و ظهور آن است که متاسفانه فضای فرهنگی تاب تحمل کمتری در نمایشنامه های ایرانی دارد.
به گفته وی ، در این شرایط نمایشنامه های کم آسیب خارجی اجرا می شود و نمایشنامه های ایرانی رشد نمی کند که در این زمینه تعداد نمایشنامه های ایران کمتر می شود.
مسوول هنرهای نمایشی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز گفت : این کارگاه نمایشنامه نویسی از سوی واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان برگزار شد.
امین بسیم افزود: این کارگاه با هدف پرورش نیروهای مستعد در حوزه نمایشنامه نویسی به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و حوزه هنری چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، مهرداد رایانی مخصوص دانش آموخته کارشناسی ادبیات نمایشی، کارشناسی ارشد کارگردانی و دکترای مطالعات تئاتر با گرایش کارگردانی از دانشگاه منچستر انگلستان است.
مدیریت دفتر پژوهش و انتشارات مرکز هنرهای نمایشی، رییس تئاترشهر، مسئول تله‌تئاترهای شبکه‌ی چهار سیما، معاون دپارتمان آموزشی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، دبیری نخستین جشنواره‌ی سراسری تئاتر ماه، دبیری و سردبیری نشریات گوناگونِ تئاتری (صحنه، نمایش، هنر هفته) و عضویت در هیات‌های انتخاب و داوری جشنواره‌های تئاتر در کشور از دیگر فعالیت های دکتر رایانی است.
وی هم اکنون عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است.
۲۰۹۷

خبر جدید  المپیاد بازی های بومی و محلی چهارمحال و بختیاری آغاز شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)