بانک پاسارگاد
2:00:39 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگ اسلام مظلوم است/ دامن مادر نخستین مدرسه فرزندان است
رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دامن مادر نخستین مدرسه فرزندان است گفت: خانواده واحد اصلی جامعه است و زنان در حفظ کانون خانواده نقش کلیدی دارند. به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ نعمت الله عبداللهی در گفت‎وگو با خبرنگار ما با اشره به نقش مهم مادری، زن اظهار کرد: مادر خوب […]
فرهنگ اسلام مظلوم است/ دامن مادر نخستین مدرسه فرزندان است

رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دامن مادر نخستین مدرسه فرزندان است گفت: خانواده واحد اصلی جامعه است و زنان در حفظ کانون خانواده نقش کلیدی دارند.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ نعمت الله عبداللهی در گفت‎وگو با خبرنگار ما با اشره به نقش مهم مادری، زن اظهار کرد: مادر خوب بچه خوب تربیت می کند و خدای نخواسته اگر مادر منحرف باشد، بچه از ھمان دامن مادر، منحرف بیرون می آید.

وی عنوان داشت: زنان نقش اساسی در تعلیم و تربیت جامعه دارند که امام خمینی(ره)، در این مورد می فرماید: از دامن شما باید این مطلب شروع شود که بچه‌ها را تربیت کنید، یک تربیت صحیح اسلامی باید صورت پذیرد.

رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) بیان داشت: زن یکتا موجودی است که می تواند از دامن خود افرادی به جامعه تحویل دھد که از برکاتش یک جامعه، بلکه جامعه‌ها به استقامت و ارزش‌های والای انسانی کشیده شوند و همچنین می‌تواند بالعکس آن باشد.

عبداللهی تصریح کرد: یکی دیگر از عرصه های حضور اجتماعی که بانوان از نظر دینی وظیفه دارند در آن مشارکت نموده و فعال باشند تلاش در عرصه فرهنگی به معنای وسیع کلمه است چرا که فرهنگ اسلام در این مدّت مظلوم بود و این فرهنگ را باید زنده کرد و خانم‌ها همان‌گونه که که مردان در جبهه علمی و فرهنگی مشغول هستند، باید مشغول باشند.

وی افزود: زن مسلمان در خانواده می‌تواند در چهار موقعیت و جایگاه مختلف، ایفای نقش کند و تأثیرگذار باشد که می‌توان به نقش‌های دختری، خواهری، همسری و مادری اشاره کرد.

رزمنده دوران دفاع مقدس گفت:  بنابراین ضروری است که زن مسلمان به جایگاه خود و نقش‌هایی که می‌تواند در حوزه‌ی روابط خانوادگی ایفا کند، آگاهی داشته باشد تا با علم به این موضوع بتواند در جهت سامان دادن به خانواده و روابط خانوادگی حاکم بر آن تأثیرگذار و سازنده باشد، همچنین نهادهای گوناگون اجتماعی، خصوصاً نهادهای آموزشی و فرهنگی، باید در جهت آگاهی دادن به زنان جامعه و تبیین اهمیت نقش زنان در خانواده عمل کنند.

عبداللهی خاطرنشان کرد: هجمه‌های دشمن برای کمرنگ نشان دادن نقش زنان و معرفی زن به عنوان وسیله تبلیغاتی در زمان حال بسیار قابل مشاهده است که مهمترین وظیفه زن مسلمان و زن ایرانی شناخت جایگاه والای خود به‌ عنوان زن و مادر و نقش کلیدی و تربیتی در خانواده و جامعه می‌باشد که اگر زنان و دختران جامعه جایگاه والای خود را بشناسند قطعاً نقشه‌های شوم دشمنان در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی نقش برآب خواهد شد.