بانک پاسارگاد
11:26:19 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طلاب و روحانیون امید امام و رهبری، انقلاب و اسلام نابند
گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام‌جمعه شهرکرد گفت: طلاب و روحانیون امید امام و رهبری، انقلاب و اسلام ناب هستند. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد، ظهر امروز ۱۴ بهمن‌ماه در همایش بصیرتی فضلا، نخبگان، اساتید، طلاب […]
طلاب و روحانیون امید امام و رهبری، انقلاب و اسلام نابند

گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام‌جمعه شهرکرد گفت: طلاب و روحانیون امید امام و رهبری، انقلاب و اسلام ناب هستند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد، ظهر امروز ۱۴ بهمن‌ماه در همایش بصیرتی فضلا، نخبگان، اساتید، طلاب و روحانیون استان، با تبریک دهه فجر انقلاب و ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، گفت: باید خداوند را به دلیل آنچه که در این مقطع و بزرگ‌ترین نعمت است به ما عطا کرده است شکرگذار باشیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام با مقایسه حکومت قبل از انقلاب با عمر پربرکت انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در دوران طاغوت انسان‌هایی آلوده، پست و رذل بر کشور شیعی و محب آل الله حکومت می‌کردند که در شان مردمی که می‌خواستند پیرو اهل بیت باشند نبود.
امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه حاکمان طاغوت دارای انواع آلودگی‌های اقتصادی، فرهنگی، جنسی، سیاسی و اخلاقی بودند، تصریح کرد: حاکمان طاغوتی هر آنچه از امکانات، پول مردم و ظرفیت کشور را صرف عیاشی های خود می‌کردند.
حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام عنوان کرد: در دوران طاغوت شاه را سایه خدا می‌خواندند و افکار را تسخیر می‌کردند و خفقان آن دوران به گونه ای بود که کسی جرات سخن گفتن نداشت و اگر کسی اعتراض می‌کرد به انواع شکنجه‌ها او را تنبیه می‌کردند.
نماینده ولی فقیه در استان با توصیه به مطالعه کتاب «ظهور و سقوط سلطنت»، ادامه داد: در این کتاب که خاطرات شاه و درباریان توسط برخی از اطرافیان شاه نگاشته شده است تمام زوایای زندگی پر از فساد و آلودگی شاه و خاندان او مشهود است.
حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام خاطرنشان کرد: در فضای پر از خفقان دوران طاغوت یاس و ناامیدی هم در میان مراجع، علما و مردم موج می زد و روحانیون نهایتا به یک امر به معروف و نهی از منکر و بیانیه اکتفا می‌کردند و هیچ کس آرمان، افکار و نهضت امام خمینی (ره) را باور نداشت.
امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: در آن زمان علما به دلیل شخصیت عرفانی و شکل گرفته در سایه تعبد امام راحل او را خضوع می‌کردند اما هرگز بیرون کردن دشمنان و استکبار و استقلال کشور با رهبری امام را باور نداشتند.
حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام طلاب و روحانیون را امید امام و رهبری، انقلاب و اسلام ناب خواند و خاطرنشان کرد: شماها باید پرچم دار و سکان دار هدایت جامعه بشری و اسلام ناب باشید لذا نگویید که در منطقه دورافتاده‌ای زندگی می کنید و جای ترقی وجود ندارد، امام و بسیاری از مراجع در روستاهای دوردست زندگی می‌کردند اما با اراده و خودباوری خود توانستند جنبشی در دنیا ایجاد کنند.
هیچ نعمتی به پای رسالت و ولایت نمی رسد
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه هیچ نعمتی به پای رسالت و ولایت نمی رسد، افزود: بزرگی این نعمت زمانی آشکار می‌شود که حکومت ولایی در راستای اهداف بلند رسالت و ولایت شکل گیرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام در توصیه به طلاب حوزه‌های علمیه اظهار کرد: اگر شماها می‌خواهید مانند امام خمینی (ره) عارف تمام عیار، متعبد، خاضع و به دور از گناهان و شهوات و لذات باشید باید اراده‌ای محکم در پیروی از راه امام داشته و با همت عالی و تلاش بسیار می‌توانید همچون امام تأثیرگذار باشید.
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه این انقلاب و این حرکت در آینده به امام‌ها نیازمند است، اضافه کرد: امروز مقام معظم رهبری تربیت شده مکتب امام هستند اما مانند ایشان، با ویژگی‌ها و خصایص ایشان چه کسی در کشور داریم؟ اگر به خود نیامده و گام بلند تهذیب و عرفان و بصیرت را برنداریم چه کسی می‌خواهد این راه را ادامه دهد؟
امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: برخی‌ها در کشور امام خمینی (ره) را می‌ترسانند و ادامه راه منع می‌کردند و حتی در شب ۲۲ بهمن نیز عده‌ای همچون آیت الله طالقانی با دستور امام مبنی بر شکستن حکومت نظامی مخالفت می‌کردند اما امام راحل با بصیرت و مصمم ایستادگی کرد تا نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شود.
مطالبه گری نورانیت انقلاب را از بین نبرد
حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام عنوان کرد: هر کسی به نوعی از شخص رهبری و دولتمردان مطالبه‌ای دارد اما این مطالبه گری نباید نورانیت انقلاب، تحولی که انقلاب ایجاد کرد و توطئه‌هایی که خنثی کرد را از بین ببرد.
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: حوزه‌ها صاحبان انقلاب هستند اما اگر کوتاهی کرده، سستی به خرج دهید و وظیفه و مسئولیت خود را به درستی ادا نکنید و خدای ناخواسته ورق برگردد جان اسلام گرفته می‌شود لذا این شماها هستید که باید حیات را به اسلام ببخشید.

خبر جدید  کاهش 69 درصدی بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری

0/5 (0 نقد و بررسی)