بانک پاسارگاد
2:57:01 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح گردشگری سلامت در چهارمحال و بختیاری اجرایی شود
شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح آمایش سرزمینی ، خواستار تحقق طرح گردشگری سلامت در این استان شد.
طرح گردشگری سلامت در چهارمحال و بختیاری اجرایی شود

به گزارش ایرنا، الله کرم نصیری روز چهارشنبه در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری افزود:
با توجه به وضعیت آب و هوایی، ارتفاع مناسب از سطح دریا و وجود متخصصان علوم پزشکی و کادر درمانی این استان، چهارمحال و بختیاری می تواند مرکز توریسم سلامت کشور شود و در این زمینه نیاز به حمایت جدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد.
به گفته وی، این طرح همه ساله می تواند پذیرای گردشگران سلامت از نقاط مختلف کشور و حتی کشورهای دیگر باشد .
وی ، تحقق طرح تحول نظام سلامت را یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: این طرح در چهارمحال و بختیاری روند مطلوبی داشته است و امید است این روند ادامه داشته باشد.
نصیری، یکی از نیازهای این استان را اختصاص سهمیه مقاطع تخصصی به پزشکان چهارمحال و بختیاری دانست و گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمینه ورود دانشجویان پزشکی مناطق کمتر توسعه یافته استان را به مراحل بالاتر تحصیلی فراهم کند.
سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: خدمت رسانی به مردم از مهمترین وظایف و رسالت های دانشگاه و کادر درمانی استان است.
دکتر مجید شیرانی افزود : این دانشگاه ۸ هزار نیرو و کادر پزشکی و پیراپزشکی و ۲۵۰ عضو هیات علمی دارد و در راستای تحقق سلامت و بهداشت مردم بیشترین تلاش را داشته اند.
وی گفت : متاسفانه کارانه برخی از پزشکان حدود ۱۵ماه و کارانه نیروهای کارکنان تحت پوشش دانشگاه حدود ۱۲ماه است عقب افتاده است و امید این با تامین بودجه این کارانه ها پرداخت شود.
به گفته وی، با حمایت دولت تدبیر و امید و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون طرح تحول نظام سلامت به یک گفتمان در کشور تبدیل شده است.
رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت :۹۵ درصد خدمات بهداشتی و درمانی استان پس از انقلاب اسلامی اجرایی شده است.
ارسلان خالدی فر افزود: در این مدت ۱۱هزار دانشجو از این دانشگاه دانش آموخته شدند و بسیاری از این دانش آموختگان استانهای مختلف مشغول خدمت رسانی شده اند.
وی افزود : حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد از مردم استان، توانایی مراجعه به بیمارستان خصوصی را ندارند و در بیمارستان های دولتی تحت درمان قرار می گیرند.
خالدی فر ، از اختصاص ۱۶هزار مترمربع زمین برای توسعه دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده های مختلف این استان خبر داد و گفت: برای توسعه دانشکده های استان حدود ۴۸۰میلیارد ریال اختصاص خواهد یافت.
مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی نیز در این آیین، خدمت رسانی و نجات جان انسان ها را بالاترین رسالت پزشکان دانست.
حجت الاسلام حسین مولوی افزود: در این استان کمتر توسعه یافته خدمات اززشمندی در حوزه بهداشت و درمان ارائه شده است که تا پیش از انقلاب این دستاوردها وجود نداشت.
به گزارش ایرنا، در این آیین ، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و درمان ، حکم وزیر مبنی بر سرپرستی دکتر مجید شیرانی به وی ابلاغ کرد.
۲۰۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  تندباد به 320 منزل مسکونی در فارسان خسارت زد
0/5 (0 نقد و بررسی)