بانک پاسارگاد
12:49:19 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح انتقال پساب بروجن به فولاد سفیددشت بزودی بهره برداری می شود
شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرستان بروجن گفت: طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی اردیبهشت سال آینده بهره برداری می شود.
طرح انتقال پساب بروجن به فولاد سفیددشت بزودی بهره برداری می شود

به گزارش ایرنا، مسعود ملکی شامگاه یکشنبه در بازدید از مسیر لوله گذاری طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت تاکید کرد: برای اجرای این طرح تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت دغدغه ای برای تولید و توسعه این طرح بزرگ و مادر نخواهیم داشت.
وی یادآور شد: این طرح مصداق عینی اقتصاد مقاومتی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال وبختیاری نیز گفت: این طرح برای تامین آب مورد نیاز صعت بزرگ و آب بَر فولاد سفیددشت درحال اجراست.
سیدنعیم امامی تاکید کرد: طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت با ظرفیت انتقال ۱۰۰ لیتر بر ثانیه اجرایی می شود.
وی اظهار داشت: مدت قرارداد این طرح ۲۵ سال مشخص شده که به عنوان یکی از مهمترین پروژه های وزارتخانه های نیرو و صنعت، معدن و تجارت است.
امامی تصریح کرد: طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت باید به عنوان نمونه و الگو به سایر نقاط کشور معرفی شود.
وی افزود: مرحله نخست این مجتمع با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی است که ۹۰ درصد ظرفیت کل آن در حال بهره برداری است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در صورت تامین نشدن آب مورد نیاز برای این صنعت بزرگ در آینده ای نزدیک تولید آن با مشکل جدی مواجه می شود.
امامی یادآور شد: تسریع در روند آبرسانی به فولاد سفیددشت علاوه بر تسریع در تکمیل و بهره برداری مراحل بعدی باعث استفاده کامل از ظرفیت کارخانه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: مسیر لوله گذاری طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت ۳۰ کیلومتر است.
قدرت الله بیگلری تصریح کرد: از این مسیر تاکنون ۱۶ کیلومتر انجام و بقیه در حال اجراست.
وی اظهار داشت: با بهره برداری از طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت، آب خاکستری برای تولید فولاد به کار برده می شود.
به گزارش ایرنا، فرآیند خرید خط اشتراک پساب فاضلاب تصفیه خانه بروجن به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال به مدت ۲۵ سال با انعقاد قراردادی با وزارت نیرو انجام شده است.
با اجرا و تکمیل طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت افزون بر ۱۰۰ لیتر آب بر ثانیه برای این بخش صنعتی تامین خواهد شد.
شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری یکی از طرح های هفتگانه فولاد استانی در ۳۵ کیلومتری شهرکرد واقع است.
ظرفیت تولیدی سالانه این واحد ۸۰۰ هزار تن تختال شامل نواحی انباشت و برداشت است که با انجام مراحل بعدی گندله به آهن اسفنجی تبدیل می شود.
۷۳۶۲/۶۰۲۱

خبر جدید  کشف 10 تن چوب جنگلی بلوط در شهرستان لردگان


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)