بانک پاسارگاد
11:16:34 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرکرد| جشنواره تئاتر محل تجمیع آثار شتاب‌زده و خام نیست
دبیر اجرایی جشنواره تئاتر فجر چهارمحال و بختیاری گفت: جشنواره تئاتر حرفه‌ای نباید محل تجمیع آثار شتاب‌زده و خام باشد بلکه باید برآیند اجراهای عمومی باشد.
شهرکرد| جشنواره تئاتر محل تجمیع آثار شتاب‌زده و خام نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، نادر برهانی صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت آیین افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر اظهار داشت: جشنواره سیوهفتم حاصل تلاش ۳۷ دوره است و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بلوغ خود رسیده است.

وی با بیان اینکه جشنواره پایان تئاتر نیست بلکه مسیر رشد آن است، افزود: جشنواره تئاتر حرفهای نباید محل تجمیع آثار شتابزده و خام باشد بلکه باید برآیند اجراهای عمومی باشد. دبیر اجرایی جشنواره تئاتر فجر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۹۵ درصد آثار رسیده برای اجراهای عمومی است، خاطرنشان کرد: بخشی از آثار در شهرهای مختلف تولید و در جای جای کشور اجرای عمومی شدهاند، آثار در تهران ۱۵ روز و در برخی شهرستانها ۹۵ تا ۹۷ روز به اجرای عمومی رسیدهاند.

خبر جدید  لزوم توجه به مناسب‌سازی ادارت چهارمحال و بختیاری؛ با مدیران متخلف برخورد می‌شود

بیشتر بخوانید:

برهانی بیان کرد: چیزی که در جشنوراه امسال شاهد آن هستیم این است که آثار تولیدی در شهرستانها و با حمایت مدیران استانی تولید شدهاند و اصحاب تئاتر این فرصت را پیدا کردند تا آثار فاخر تولید کنند.

خبر جدید  شهرکرد| طرح مسئله معامله قرن برای در حاشیه قرار دادن قدس شریف است

وی با بیان اینکه برخی سوءمدیریتها یا عدم اعتماد به هنرمندان سبب میشود که به سختی کار تولید شود، تصریح کرد: در برخی شهرها هنور مشکلات بدیهی داریم مثلا در برخی مناطق خانمها هنوز مجاز نیستند روی صحنه بروند.

برهانی با بیان اینکه تلاش داریم در جشنواره سیوهفتم انتخابگرها، میزبان و برگزارکننده خوبی باشیم، بیان کرد: این جشنواره باید ادامه روند سیوهفت دوره قبل باشد در حالی که در برخی شهرها و استانها تئاتر وضعیت خوبی ندارد و آثار آماتوری را به جشنواره تحمیل میکنند.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر فجر با بیان اینکه از هر استان باید دو اثر انتخاب شود و این سهمیه را باید رعایت کنیم، گفت: ساختارهای معیوبی وجود دارد که راه را برای اجرای ۱۰۰ درصد استاندارد جشنواره میبندد که باید جشنواره را آسیبشناسی کنیم و ساختارهای معیوب شکل گرفته تغییر یابند و دگرگون شوند تا جشنوارههای بعدی با رعایت استانداردهای بیشتر اجرا شوند.

خبر جدید  شهرکرد| تبیین تفکرات امام (ره) دسیسه‌های دشمن علیه نظام را خنثی می‌کند

برهانی با بیان اینکه باید دبیرخانه جشنواره نظارت عالیه داشته باشد ادامه داد: تا استانداردها فاصله داریم اما همت بلند هنرمندان را به کار گرفتهایم تا در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب جشنوارهای با کیفیت برگزار شود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)