بانک پاسارگاد
16:10:38 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرانه فضاهای آموزشی چهارمحال و بختیاری از میانگین کشوری بالاتر است
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سرانه فضاهای آموزشی استان از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: این سرانه در کشور۵.۱ متر مربع و در استان ۶.۴ مترمربع است. به گزارش ایسنا، بیژن حیدری در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: از سال ۶۱ تا۹۵، ۲۵۸ پروژه در قالب یک هزار […]
سرانه فضاهای آموزشی چهارمحال و بختیاری از میانگین کشوری بالاتر است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سرانه فضاهای آموزشی استان از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: این سرانه در کشور۵.۱ متر مربع و در استان ۶.۴ مترمربع است.

به گزارش ایسنا، بیژن حیدری در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: از سال ۶۱ تا۹۵، ۲۵۸ پروژه در قالب یک هزار و ۴۱۰ کلاس درس و زیربنای ۱۷۵ هزار و ۹۳۰ متر مربع با مشارکت خیران مدرسه‌ساز ساخته شده است.

وی افزود: امسال از ۹۵ پروژه در دست اجرا ۶۷ پروژه با ۲۸۰ کلاس درس، ۲۴۰ اتاق اداری و جانبی با زیر بنای ۴۹ هزار متر مربع در استان به صورت مشارکتی با خیران در حال اجرا است.

حیدری ادامه داد: در نیمه نخست سال جاری به مناسبت هفته دولت و آغاز سال تحصیلی، ۲۳ پروژه در قالب ۱۱۸ باب کلاس درس و زیربنای ۲۳ هزار متر مربع به آموزش و پرورش تحویل داده شد، همچنین در ۲۲ بهمن امسال، ۱۳ پروژه تحویل آموزش و پرورش شد و شش پروژه کلنگ‌زنی صورت گرفت که مجموعا امسال ۳۶ پروژه تحویل و ۲۰ پروژه کلنگ‌زنی شد.

وی گفت: میزان تعهد خیران طی سه سال گذشته در استان ۴۷ میلیارد تومان بود که به حدودا ۱۰۵ پروژه مشارکتی در سطح استان بر اساس نیاز و خواست خیر ساخته شد.

خبر جدید  پخت و توزیع آش نذری روز نیمه شعبان در شهرکرد + فیلم

حیدری با اشاره به اینکه شاخص‌ترین خیر مدرسه‌ساز در سال گذشته بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد بود، تصریح کرد: این بنیاد برای تکمیل پروژه مدرسه الزهرا،۵۰۰ میلیون تومان کمک کرد که مجموعا برای این دو پروژه، ۵.۵ میلیارد تومان هزینه شد.

وی بیان کرد: سال گذشته و امسال ۶۰ پروژه با ظرفیت ۷۴۱ کلاس و زیربنای ۶۱ هزار و ۲۰۰ متر مربع با اعتبار هزینه شده ۷۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش تحویل داده شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با اشاره به اینکه در دو سال گذشته ۱۳ پروژه مقاوم‌سازی در استان انجام شد، تصریح کرد: این پروژه‌ها در قالب۷۲ کلاس درس و با ۵۹ هزار متر مربع زیر بنا و هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد تومان صورت گرفت که عمده مقاوم‌سازی‌ها در منطقه لاران بود.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته حدودا ۳۵۰ پروژه از لحاظ گرمایشی استانداردسازی شدند، تاکید کرد: در سال گذشته ۱۰۵ مورد از لحاظ گرمایشی استانداردسازی شدند.

خبر جدید  درخشش کاراته کاران مرد و زن استان در رقابتهای کشوری

حیدری با اشاره به وجود یک هزار و ۸۳۳ ساختمان آموزشی با ۱۰ هزار و ۱۲۵ کلاس درس و حدودا یک میلیون متر مربع زیر بنا در استان، تصریح کرد: از این تعداد ۶۹۲ باب ساختمان آموزشی شهری با پنج هزار و ۲۱۹ کلاس درس و زیربنای ۵۸۵ هزار و ۵۲۵ متر مربع و یک هزار و ۱۴۱ ساختمان آموزشی روستایی با چهار هزار و ۹۰۶ کلاس درس با زیر بنای۳۷۳ هزار متر مربع است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت دانش‌آموزان شهری استان ۱۲۱ هزار و ۳۷۷ نفر و جمعیت دانش‌آموزان روستایی ۶۳ هزار و ۴۶۰ نفر است، گفت: ۳۵ درصد دانش‌آموزان روستایی در ۶۵ درصد از فضاهای آموزشی هستند و ۶۵ درصد دانش‌آموزان شهری در ۳۵ درصد از فضاهای آموزشی مشغول به تحصیل هستند و این نشان می‌دهد پراکندگی جمعیت دانش‌آموزی مناطق روستایی و همچنین تراکم در شهرها بسیار زیاد است که بیشترین کمبود فضای آموزشی در شهرها مشاهده می‌شود.

حیدری ادامه داد: ۱.۳۷ درصد از دانش‌آموزان کشور در چهارمحال و بختیاری در حال تحصیل هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان اعتبارات استانی مصوب شده برای خرید تجهیزات، حدود ۸۰۰ میلیون تومان از طریق خیران و استانی محقق شد و در اختیار مدارس استان قرار گرفته است.

خبر جدید  موسسات قرآنی فاقد مجوز در چهارمحال و بختیاری شناسنامه دار می شوند

وی با بیان اینکه سرانه فضاهای آموزشی استان از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: این سرانه در کشور۵.۱ متر مربع و در استان ۶.۴ است.

حیدری افزود: ۱۲۰ سالن سرپوشیده در استان وجود دارد که این سالن‌ها در استان پراکنده هستند که در برخی شهرستان‌ها شرایط مطلوب‌ترین و در برخی از آن‌ها شرایط بد است.

وی با اشاره به وجود حدود ۱۰۰ مدرسه تخریبی در استان، خاطرنشان کرد: شهرستان لردگان ۲۵ مدرسه، اردل ۱۷ مدرسه، فارسان ۱۵ مدرسه، بروجن ۱۳ مدرسه، شهرکرد ۱۰ مدرسه، سامان هفت مدرسه، کیار و کوهرنگ هر کدام شش مدرسه و در بن سه مدرسه تخریبی و تا حدودی خطر آفرین وجود دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: در صورتی که سازمان برنامه و بودجه و مدیریت بحران کمک کنند و سالانه ۲۰ مدرسه تخریب شود قطعا تا پنج سال آینده نگران مدارس تخریبی نخواهیم بود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)