بانک پاسارگاد
1:39:33 - جمعه 11 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد ۱۷۸ درصدی استخراج دربزرگترین معدن خاک نسوزخاورمیانه
متخصصان صنعت فولاد استان چهارمحال و بختیاری، با بهره گیری از روش میدرکس (احیاء سنگ آهن با استفاده از گاز طبیعی)، میزان مصرف آب برای تولید آهن را تا یک سوم کاهش دادند.
رشد ۱۷۸ درصدی استخراج دربزرگترین معدن خاک نسوزخاورمیانه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزچهارمحال وبختیاری، رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گفت: امسال تاکنون پنج هزار و ۵۶۰ تن خاک نسوز از معدن شهید نیلپیان بعنوان بزرگترین ذخیره خاک نسوزخاورمیانه استخراج شده است. رشد 178 درصدی استخراج دربزرگترین معدن خاک نسوزخاورمیانه

سید نعیم امامی افزود: مواد استخراج شده ازمعدن شهید نیلچیان شامل دو نوع خاک نسوزبه نام های آرژیلیت و بوکسیت با عیار۶۷ تا۷۶ درصد است که درایران و خاورمیانه ازنظرعیاروحجم ذخیره بی نظیر است.

وی گفت: از این مجموع سه هزار و ۴۷۰ تن آرژیلیت و دو هزار و۹۰ تن بوکسیت است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هر کدام ۱۷۶ و ۱۸۱ درصد افزایش داشته است.

سید نعیم امامی افزود:این میزان موادمعدنی، پس ازایمن سازی بزرگترین معدن خاک نسوزغرب آسیا وخاورمیانه استخراج شده است.
وی گفت:معدن شهیدنیلچیان باحفاری۳۱ حلقه چاه به طول پنج هزار متر در محدوده ای به وسعت ۲۰۰ هکتار واقع شده که از نظر نوع، کیفیت ومرغوبیت تولید به عنوان بهترین معدن خاک نسوز ایران هم مطرح است.
وی با اشاره به اینکه ازخاک نسوزاستخراج شده انواع فرآورده های نسوزازجمله آلومینیم ومواد نسوز فرآوری می شود،گفت:سالانه ۱۵هزارتن خاک نسوزازمعدن شهید نیلچیان درمنطقه باجگیران ودوپلان چهارمحال وبختیاری استخراج می شود.
معدن شهیدنیلچیان درفاصله۹۰کیلومتری جنوب غربی شهرکرد در ارتفاعات پشتکوه بختیاری قرارگرفته و عملیات بهره برداری آن ازسال ۴۸ درمنطقه باجگیران ودو پلان چهارمحال و بختیاری آغازشده است.


منبع :: http://chb.iribnews.ir

خبر جدید  جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری
0/5 (0 نقد و بررسی)