بانک پاسارگاد
1:43:38 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه آزاد اسلامی باید تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز باشد
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه باید به لحاظ فرهنگی و تربیتی بتواند دانشگاهی تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز باشد.
دانشگاه آزاد اسلامی باید تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا ازشهرکرد، حجتالاسلام ابراهیم کلانتری ظهر امروز در پانزدهمینجلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از اساس میوه انقلاب اسلامی بوده و امسال که چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، دانشگاه آزاد اسلامی بهعنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران محسوب میشود.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به برکت انقلاب اسلامی و تلاش مسئولان شجره طیبهای است که به بار نشسته و نقش بزرگی از آموزش کشور را به عهده دارد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این دانشگاهحدود یکمیلیون و ۴۰۰ هزار دانشجو، نزدیک به ۳۰هزار عضو هیئت علمی و ۴۰ هزار کارمند دارد که به لحاظ اقتصادی یکی از پایگاههای بزرگ اقتصادی کشور و به لحاظ فرهنگی یکی از مراکز بزرگ فرهنگی کشور به شمار میرود.

کلانتری بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی هم در حوزه علم باید پیشتاز باشد و در مرزهای دانش حرکت کند و هم در حوزه آموزش باید واجد همه استانداردهای لازم و موردنظر انقلاب اسلامی بوده و به لحاظ فرهنگی و تربیتی نیز بتواند دانشگاهی تأثیرگذار و فرهنگساز باشد.

خبر جدید  امروز فکر، روش و راه امام خمینی(ره) به جامعه بشری خط می‌دهد

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرمودند تمام سعادت و شقاوت جامعه به دانشگاه برمیگردد؛ اگر دانشگاه درستی داشته باشیم، جامعهمان درست میشود، اگر دانشگاه خدای ناخواسته در شأن ملت نباشد جامعه به فساد و تباهی کشیده میشود.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب میفرمایند اهمیت دانشگاه مساوی با اهمیت آینده کشور است؛ اگر میخواهید کشوری آباد و پایدار داشته باشید و در دنیا بدرخشد باید دانشگاه به معنای واقعی کلمه به یک دانشگاه اسلامی تبدیل شود.

کلانتری اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نقش بزرگی در حوزه آموزش عالی کشور دارد که امیدواریم در این دوره جدید با همتی که توسط دکتر ولایتی، رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنا و دکتر طهرانچیرئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسای استانها دارند، انشاءالله بتوانیم در این مسیر بهدرستی گام برداریم.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: ارتقایسطح آموزش، نظمبخشی به حوزههای مختلف و جذب رشتههای کارآمد از اهداف حوزه آموزشی و صرفهجویی، اجرای عدالت، بهرهگیری از منابع و ظرفیتها و وجود شفافیت مالی از اهداف حوزه مالی و ارتقای سطح پژوهش، جهتبخشی فعالیتهای پژوهشی برای رفع نیازهای ملی و منطقهای، بهرهگیری از توان اعضای هیئت علمی و دانشجویان و ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت از اهداف حوزه پژوهشی در یک سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری است.

خبر جدید  رسالت اصلی دانشگاه‌ها تربیت انسان باورمند است

مظاهر نیکخواه افزود: توسعه و تعمیق ارزشهای دینی و ملی، فعالکردن دانشجویان، صیانت ازارزشهای اسلامی، رفاه دانشجویان و ایجاد فرصت برای حضور دانشجویان در دفاع از حقوق صنفی خود از اهداف فرهنگی تکمیل پروژههای ناتمام، حفظ و نگهداری از ساختمانها و امکانات موجود، تبدیل به احسن املاک و داراییها و اخذ سند مالکیت املاک دانشگاه از اهداف عمرانی و در نهایت توسعه مدارس سما در استان، کیفیت بخشی به آموزشکده سما شهرکرد و بهرهگیری از ظرفیت آنها برای ارتباط با صنعت و جامعه از اهداف معاونت سما در دانشگاههای آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری است.

وی اظهار کرد: در راستای ضرورت تدوین برنامه جامع کوتاهمدت، میانمدت و بلندمدت در خصوص درآمدهای غیر شهریهای، پیشنهاد تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی استان به قطب پژوهشی، تحقیقاتی و اجرایی گیاهان داروئی و محصولات نمدی مطرح و پس از بحث و بررسی مقرر شد تا دانشگاه آزاد اسلامی استان بهمنظور دستیابی به قطب کشوری گیاهان دارویی با رعایت مقررات سازمانی و قوانین مربوط، نسبت به انجام این امر با جدیّت اقدام کند.

خبر جدید  حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و چهلمین فجر انقلاب اسلامی

به گزارش آنا در پانزدهمینجلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری مقرر شد واحد شهرکرد درخصوص محصولات نمدی در قالب شرکت دانشبنیان فعالیتهای لازم را در چارچوب مقررات صورت دهد و در مراحل بعدی با ملاحظه نیازهای منطقهای و کشوری، نسبت به ایجاد قطب کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کند.

واگذاری بخشی از زمین مزرعه آموزشی و تحقیقاتی واحد شهرکرد به مرکز رشد، خرید زمین برای بنای ساختمان آموزشی پردیس لردگان و مشخص شدن اعضای شورای اقتصاد دانشبنیان و سرمایهگذاری از دیگر مصوبات پانزدهمین جلسه هیئتامنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)