بانک پاسارگاد
1:47:54 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حماسه ۹ دی متأثر از واقعه عاشورا بود
گروه سیاست و اقتصاد ـ مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: حماسه ۹ دی متأثر از واقعه عاشورا بود و آنچه در عاشورای سال ۸۸ رخ داد ۹ دی را رقم زد.
حماسه ۹ دی متأثر از واقعه عاشورا بود

انرژی و ذخیره ملت؛ رمز استقامت 40 ساله انتقلاب

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان امروز، نهم دیماه در گرامیداشت حماسه ۹ دی در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: انقلاب اسلامی سه مرحله تکاملی داشت که هر سه در عاشورا رخ داد یعنی تکامل انقلاب اسلامی در عاشورای ۴۲، عاشورای ۵۷ و عاشورای ۸۸ رخ داد.
گنجی گفت: سّر استقامت تشیع در طول تاریخ و انقلاب اسلامی، در عاشورا است و هر آنچه داریم و هر میدانی که در عرصه نظامی و اعتقادی تصرف کردیم مربوط به عاشورا است.
وی بیان کرد: در عرف بینالملل بیان میشود قدرت ابرقدرتها در کشوری است که دارای جمعیت، وسعت و ثروت بیشتر هستند، که ایران برابر آمریکا هیچ یک از این ویژگیها را ندارد اما رمز استقامت ۴۰ ساله ایران این است که هیچ ملتی در دنیا چنین انرژی و ذخیرهای را ندارد بنابراین ما حماسه ۹ دی را از امام حسین(ع) داریم.
مدیر مسئول روزنامه جوان اظهار کرد: تا امام خمینی(ره) نیامد خیلیها درگیر پهلوی بودند، کشته شدند و به زندان رفتند، اما موفق به هیچگونه تغییری نشدند که به محض آمدن امام در آبان ۵۷، انقلاب بزرگ در کشور ایجاد شد.
وی ادامه داد: عاشورای ۵۷ بود که شاه را به تصمیم فرار رساند و حماسه آبان ۵۷ رخ داد، بنابراین این حماسه مردمی ریشه در عاشورا دارد و تا این انرژی را داریم دشمنان در مقابل ما نمیتوانند کاری انجام دهند مگر اینکه این انرژی را از ما بگیرند، بنابراین باید مراقبت شود که این اتفاق رخ ندهد.
گنجی گفت: پیش از انقلاب اسلامی، تنها روزی که ملت ایران مؤثر بودند و دیده شدند ۳۰ تیرماه ۴۱ بود که در این روز مصدق با محوریت روحانیت بر مقام قدرت نشانده شد.
وی با اشاره به اینکه تا امام نیامد مردم ایران هیچگونه هویتی نداشتند و امام الهامبخش عاشورا بود، گفت: طبق مطالعات مشاهده میشود که در ۱۰ سال نخست انقلاب، دشمن بر نظام متمرکز بود، تقریبا بعد از عملیات کربلای پنج آمریکاییها به این نتیجه رسیدند که براندازی جمهوری اسلامی امکان ندارد و باید تلاش شود تا تغییر رفتار صورت گیرد.
وی ادامه داد: آمریکاییها یکی از روشهای تغییر رفتار را نگاه به درون قرار دادند که در دو دهه انقلاب، تمرکز بر نخبگان درون حاکمیت بود.
مدیر مسئول روزنامه جوان در ادامه گفت: یارگیری آمریکاییها به این معنا نیست که به کسی حقوق دهند و فردی را استخدام کنند، بلکه کسانی را پیدا میکنند که برای آنها میوهچینی کنند تا از آن بهره ببرند و این چیزی بود که در فتنه ۸۸ رخ داد.
وی اضافه کرد: نامههایی قبل از فتنه ۸۸ از سوی اوباما به مقام معظم رهبری نوشته میشد که به محض نزدیک شدن به فتنه نامهها فراموش شد و به تعبیر رهبری دست چدنی خود را نشان دادند و دستکش مخملی را درآوردند که این یارگیری برای انقلاب بسیار تلخ بود و موجب شد بسیاری به آمریکا مهاجرت کنند.
گنجی بیان کرد: در مرحله سوم که اکنون در آن به سر میبریم آمریکاییها به این نتیجه رسیدند که بر ملت ایران تمرکز کنند و به این جمعبندی رسیدند که فشار فرهنگی و تهدید نظامی ممکن است عده‎ای را متأثر کند اما وقتی به اقتصاد فشار وارد شود ۸۰ میلیون نفر متوجه موضوع خواهند شد.
وی گفت: راهبرد اساسی آمریکاییها در این مرحله این بود که ملت ایران را سر دو راهی قرار دهند که بعد از گذشت ۴۰ سال مشکل اقتصادی دارید و این انقلاب و معیشت در یک جاده حرکت نمیکنند.
گنجی ادامه داد: آمریکاییها راهبردی را از دیماه سال گذشته به اجرا گذاشتند و آن فشار روانی و اقتصادی به منظور ایجاد نارصایتی اقتصادی و اجتماعی با هدف بیثباتسازی سیاسی و امنیتی کشور است که اخیراً سلطنتطلبان مشاوره دادند که جمهوری اسلامی از مسیر تحریم به فروپاشی میرسد.
وی بیان کرد: آخرین تاکتیک آمریکاییها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی فشار اقتصادی نیست بلکه بیان کردند که باید جریان سیاسی مذهبی متدین انقلاب را از پای درآوریم تا احساس کنند ادامه مسیر بیفایده است
مدیر مسئول روزنامه جوان در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از پستهایی که در شبکههای اجتماعی وجود دارد، منافقین آنها را تولید میکنند، اظهار کرد: در حال حاضر عملیات روانی دشمن بر ملت ایران متمرکز است که این هدف با هجمه رسانههای فارسیزبان تحقق مییابد بنابراین باید در مقابل تولیدات این رسانهها هوشیار باشیم.
مدیر مسئول روزنامه جوان با اشاره به پیشبینی ۱۰ ساله فتنه در کشور، گفت: در حال حاضر تنها نقطه ضعف و وابستگی ۷۵ درصدی اداره کشور تولید نفت است که مقام معظم رهبری ۲۰ سال است که تأکید دارند کشور بدون نفت اداره شود.
گنجی با اشاره به اینکه در حال حاضر چارهای جز ایستادگی و وجود حنجره واحد نخبگان نیست، اظهار کرد: اکنون در این شرایط خلاقیت دولت و درست هزینه کردن بودجه مهم است که لازم است نیازهای اساسی مردم در اولویت قرار بگیرد تا این بحران طی شود.
انتهای پیام


منبع :: http://shahrekord.iqna.ir

خبر جدید  عدالت در بحث آب اجرا شود
0/5 (0 نقد و بررسی)