بانک پاسارگاد
12:27:02 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید ۱٫۲ درصد محصولات کشاورزی کشور در چهارمحال و بختیاری
شهرکرد – ایرنا- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان با دارا بودن یک درصد از خاک و کمتر از یک درصد جمعیت کشور حدود ۱٫۲ درصد تولیدات بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است.
تولید ۱٫۲ درصد محصولات کشاورزی کشور در چهارمحال و بختیاری

حسین برزگر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان تولیدات کشاورزی استان ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده و تولید ناخالص داخلی استان در حوزه کشاورزی است.
وی تصریح کرد: یک سوم تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش کشاورزی است، که در مقایسه با کشور که ۲۰ تا ۲۲ درصد است، نشان از ظرفیت و جایگاه خوب بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی استان دارد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه میانگین اشتغال کشور در بخش کشاورزی ۱۶ تا ۱۸ درصد است، افزود: این در حالی است که این بخش ۲۲ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده که حاکی از ظرفیت بالای اشتغال این بخش در استان است.
برزگر، رتبه نخست تولید بادام آبی کشور با ۲۴ هزار تن در سال، رتبه ۶ تولید قارچ خوراکی با سالانه ۷ هزار تن، تولید ۲۵۰ هزارتن شیر معادل ۳٫۲ درصد شیر کشور، تولید ۲۱ هزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز و ۲۷ هزار تن گوشت مرغ و تولید یکهزار و ۵۰۰ تن عسل را از مهمترین ظرفیت های بخش کشاورزی استان دانست.
به گزارش ایرنا ، سالانه در چهارمحال و بختیاری بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود و سطح زیرکشت استان ۲۷۰ هزار هکتار با ۶۶ هزار بهره بردار است.
۲۰۹۷/۶۱۹۹

خبر جدید  بارندگی کوهرنگ 48.6 میلیمتر گزارش شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)