بانک پاسارگاد
11:27:23 - شنبه 10 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توزیع ۱۱۲ هزار میلیارد از محل صندوق توسعه میان بانک‌های عامل
مدیر پیگیری قراردادهای سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی گفت: ۱۱۲ هزار میلیارد ریال منابع ریالی صندوق توسعه ملی در سال جاری میان بانک‌های عامل توزیع شد. به گزارش ایسنا، مسعود اسفندیار در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: روند پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی باید به گونه‌ای باشد که بتوان از […]
توزیع ۱۱۲ هزار میلیارد از محل صندوق توسعه میان بانک‌های عامل

مدیر پیگیری قراردادهای سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی گفت: ۱۱۲ هزار میلیارد ریال منابع ریالی صندوق توسعه ملی در سال جاری میان بانک‌های عامل توزیع شد.

به گزارش ایسنا، مسعود اسفندیار در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: روند پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی باید به گونه‌ای باشد که بتوان از این طریق برای رشد و ارتقا این استان گام‌های موثری برداشت.

وی افزود: اعتبارات این صندوق به طرح‌های تبدیلی و تکمیلی، صنعت ومعدن، گردشگری و آب و کشاورزی است که با توجه به منابع ورودی و مصارف و تکلیف قانونی قراردادهایی در بحث ارزی و ریالی بانک‌های عامل منعقد می‌شود.

اسفندیار گفت: بسیاری از افراد از شرایط اعطای تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی یا روند دریافت تسهیلات اطلاعی ندارند و این موجب می‌شود پروسه دریافت تسهیلات طولانی شود.

خبر جدید  افزایش ماندگاری گردشگران در چهارمحال و بختیاری، کاهش نرخ بیکاری را در پی دارد

مدیر پیگیری قراردادهای سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه اطلاعاتی به صورت شفاف در خصوص صندوق توسعه ملی در اختیار افراد قرار گرفته است، تصریح کرد: با این اطلاعات روند در پرداخت تسهیلات آسان‌تر خواهد شد و استفاده از صندوق توسعه ملی موجب ایجاد اشتغال و تولید و توسعه استان خواهد شد.

اسفندیار خاطرنشان کرد: تسهیلات این صندوق در بحث صنعت و صنایع تبدیلی و تکمیلی با سود ۱۶ درصد و آب، کشاورزی و گردشگری با سود ۱۴ درصد خواهد بود. این تسهیلات شامل طرح‌های دانش‌بنیان نیز خواهد شد.

خبر جدید  نواخته شدن زنگ مهر،ایثار و مقاومت در مدارس استان

مدیر پیگیری قراردادهای سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه میزان منابع صندوق توسعه ملی از محل قراردادهای سپرده‌گذاران ریالی ۱۱۲ هزار میلیارد ریال در سال جاری بوده که در اختیار ۲۲ بانک‌ قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ۲۱۲ طرح در سال‌های گذشته و سال جاری در این استان از محل قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی استفاده کرده‌اند که تعداد اندکی از بانک‌های عامل منابع را جذب کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال میزان قراردادهای ارزی صندوق توسعه ملی در سال آتی است، اظهار کرد: ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای صادراتی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی درخصوص بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی نزد بانک‌ها سپرده‌گذاری شده است.

خبر جدید  20 اردیبهشت؛ آخرین‌مهلت دریافت کارت ورود به آزمون طرح اعطای مدرک تخصصی حفاظ

اسفندیار با اشاره به اینکه برای اشتغال پایدار در مناطق روستایی عشایری ۱۵ هزار میلیارد ریال به بانک‌ها ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: این مهم فرصت بسیار خوبی برای اشتغال روستایی است که در اختیار استان‌ها قرار گرفته و مردم می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، زیرا نرخ سود تسهیلات شش درصد است.

مدیر پیگیری قراردادهای سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در پایان هدف از این سفر به استان را کمک به روند پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی عنوان کرد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)