بانک پاسارگاد
12:11:56 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توزیع نشاء گیاهان دارویی در چهارمحال وبختیاری آغاز شد
شهرکرد- ایرنا- رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری از آغاز توزیع نشاء گیاهان دارویی و خوراکی در مراتع استان، نخستین بار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.
توزیع نشاء گیاهان دارویی در چهارمحال وبختیاری آغاز شد

فرامرز مردانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح نشاء گیاهان از جمله کلوس، آنغوذه و آویشن در ۳۰ هکتار از مراتع استان کشت می شود.
وی گفت: برای خرید نشاء گیاهان بیش از ۱٫۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد.
وی از اختصاص ۳ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات متوازن استانی برای خرید نشاء گیاهان دارویی در استان خبر داد و افزود: کاشت گیاهان دارویی و خوراکی با هدف ترویج کشت این گیاهان بین بهره برداران از مرتع، ایجاد اشتغال و درآمد برای بهره برداران و توسعه و احیاء سطح زیرکشت گیاهان دارویی و خوراکی اجرا می شود.
مردانی گفت: بهره برداران از مراتع ۲ سال پس از کاشت نشاء آویشن و ۵ سال پس از کاشت نشاء کلوس می توانند برداشت محصول داشته باشند.
وی تصریح کرد: بهره برداران پس از ۲ سال از کاشت گیاه آنغوذه از هر هکتار ۲۵۰ میلیون ریال درآمدزایی خواهند داشت.
مردانی همچنین از توزیع اعتباری بیش از ۴۷۰ میلیون ریال برای کودپاشی مراتع درجه یک استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای خرید یکهزار تن کود و کودپاشی ۲ هزار هکتار از مراتع استان اختصاص داده شد.
وی گفت: کودپاشی در مراتع با هدف تقویت مراتع، تامین علوفه مورد نیاز بهره برداران و افزایش نفوذ آب به درون مراتع و افزایش پوشش گیاهی فروردین و اسفندماه اجرایی می شود.
یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل ها پوشش داده که رقمی معادل ۸۶٫۵ درصد از سطح این استان را شامل می شود.
امسال برای اجرای طرح‌ های آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان از محل صندوق توسعه ملی ۲۲۷ میلیارد ریال اختصاص داده شد، این میزان اعتبار برای ۱۴۹ طرح در ۳۰ حوزه آبخیز هزینه می شود که از این میزان اعتبار تاکنون ۶۵ درصد تخصیص داده شده که طرح های در دست اجرا در بخش آبخیزداری و آبخوان داری در استان به طور میانگین ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
۷۳۶۰/۶۰۲۱

خبر جدید  حضور فعالانه کارگر از مولفه های مهم تحقق رونق تولید است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)