بانک پاسارگاد
10:34:50 - شنبه 10 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توزیع جلیقه ضدگلوله در میان محیط‌بان / استخدام محیط بان در سال ۹۷
فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به وجود ۲۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت: استاندارد جهانی بیان می‌کند به ازای هر یک هزار هکتار یک محیط‌بان باید وجود داشته باشد که در کشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی حدودا بیش […]
توزیع جلیقه ضدگلوله در میان محیط‌بان / استخدام محیط بان در سال ۹۷

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به وجود ۲۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت: استاندارد جهانی بیان می‌کند به ازای هر یک هزار هکتار یک محیط‌بان باید وجود داشته باشد که در کشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی حدودا بیش از شش هزار نفر محیط‌بان در کشور کمبود است.

به گزارش ایسنا، جمشید محبت‌خانی در همایش روز درختکاری در کرمانشاه و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با پیگیری‌های شبانه‌روزی صورت گرفته یکهزار جلیقه ضد گلوله برای محیط‌بانان تحویل گرفته شد که با رایزنی‌های صورت گرفته ۵۰۰ عدد جلیقه دیگر تا پایان سال جاری تحویل خواهد شد تا بتوان میان محیط‌بانان کشور تقسیم کرد.

وی افزود: امید است بتوان با تقسیم این جلیقه‌های ضد گلوله جان محیط‌بانان در برابر شکارچیان متخلف که با سلاح هستند، حفظ شود.
محبت‌خانی همچنین ابراز امیدواری کرد با آموزش‌هایی که در حال انجام است آمادگی جسمانی محیط‌بانان افزایش یابد.

خبر جدید  برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در بروجن

وی همچنین با بیان اینکه به دنبال پیشگیری از تعرض به محیط‌بان و محیط‌زیست هستیم، اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌هایی وجود دارد که از پتانسیل نیروی انتظامی در بحث مبارزه با متخلفان و شکارچیان متخلف استفاده کرده تا تخلفات را به حداقل رسانده و از پتانسیل آن‌ها به منظور حفظ محیط‌بانان استفاده کنیم.

وی از مردم درخواست کرد با سامانه محیط زیست مشارکت کنند و تخلفاتی که مطلع می‌شوند را سریعا گزارش دهند تا بتوان با افرادی که بدون آگاهی به محیط زیست صدمه وارد می‌کنند و آینده خود و فرزندان‌شان را به خطر می‌اندازند برخورد کرد.

محبت‌خانی با اشاره به اینکه داشتن ۸۰ میلیون محیط‌بان در کشور شعار محوری و استراتژیک ما است، تصریح کرد: در صورتی که بخواهیم محیط‌زیست را از لحاظ آسیب‌پذیری حفظ کنیم باید به سمت احیا کردن پیش‌برویم تا نگرانی نسل‌‎های آینده را نداشته‌ باشیم و این امانت را حفظ کنیم.
وی ادامه داد: لازم است ۸۰ میلیون محیط‌بان را در کشور تحقق بخشیم تا کشور را از حیث محیط‌زیست در سطح جهان نمونه کنیم.
محبت‌خانی با اشاره به وجود ۱۲۰ محیط‌بان شهید در کشور، گفت: طی چهار ماه گذشته یک محیط‌بان شهید در یزد، حدود ۲۷ نفر مجروح بستری در کشور و ۴۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و امروز یکی از محیط‌بانان در استان خراسان رضوی مورد اصابت تیر قرار گرفتند و در بیمارستان تربت حیدریه بستری شدند.
وی گفت: امیدواریم با تجهیزاتی که تحویل محیط‌زیست خواهد شد و همچنین همراهی مردم بتوان خسارت‌هایی که به محیط‌بانان وارد می‌شود را کاهش داد.
محبت‌خانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های ما برابر کردن شمار محیط‌بانان متناسب  با پست سازمانی  گفت: در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰ پست سازمانی محیط‌بان داریم که موجودی سازمان دو هزار و ۸۰۰  محیط‌بان است.
وی ادامه داد: استاندارد جهانی بیان می‌کند به ازای هر یک هزار هکتار یک محیط‌بان باید وجود داشته باشد که در کشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی حدودا بیش از شش هزار نفر محیط‌بان در کشور کمبود است.
محبت‌خانی خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست به دنبال این است که سال آینده استخدام محیط بان و کارشناس را داشته باشد.

خبر جدید  سیستم هوشمند گلخانه در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)