بانک پاسارگاد
1:33:25 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تشریح دستاوردهای چهل ساله انقلاب در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری
رییس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری دستاوردهای کشاورزی استان در چهل سال پس از پیروزی انقلاب را تشریح کرد.
تشریح دستاوردهای چهل ساله انقلاب در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری

رییس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری دستاوردهای کشاورزی استان در چهل سال پس از پیروزی انقلاب را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – ذبیح الله غریب اول دی‌ماه در شورای سیاست‌گذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: جهاد کشاورزی پس از پیروزی انقلاب عهده‌دار وظایفی چون عمران و آبادانی روستاها، تأمین و تولید فرآورده‌های پروتئینی و غذایی (امور دام و شیلات)، فعالیت در عرصه وسیع منابع طبیعی، آبخیزداری و آبخوان‌داری، آموزش و تحقیقات، ترویج و مشارکت مردمی و بسیج نیروهای مردمی در امر تولید و سازندگی و… بوده است.
وی تشكيل گردان مهندسي رزمي ۴۴ قمر بني هاشم مستقر در مریوان، شركت در ۶۴ عمليات در مناطق مختلف غرب، شمال غرب و جنوب كشور، احداث جاده‌های عملياتي ۹۹۷ كيلومتر، احداث سنگر نفرات و تسليحات و تأسيسات یک هزار و ۱۳۱ مورد، احداث پل ایرانيت، بتني با طراحی‌های مختلف ۲۰۷ مورد، جمع‌آوری کمک‌های مردمي و ارسال به جبهه‌های نبرد حق عليه باطل، تشكيل کارگاه‌های خواهران همگام با جبهه و اعزام بيش از ۸۷۰ نفر راننده كمپرسي و پنج هزار و ۱۰۰ نفر رزمنده سنگر ساز و راننده دستگاه سنگين را از مهم‌ترین دستاوردهای جهاد سازندگی در استان تا سال ۷۹ برشمرد.
رییس جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه در این چهل سال پنج هزار و ۲۰۲ کیلومتر راه روستایی در استان احداث شده است، اظهار کرد: اکنون کل راه‌های روستایی استان دو هزار و ۳۶۸ کیلومتر است که ۸۳۴ کیلومتر شوسه و یک هزار و ۵۳۴ کیلومتر آسفالته است.
غریب اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب سه هزار و  ۴۸۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط و دو هزار و ۳۷۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق روستایی در استان نصب و راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه در دوران جهاد سازندگی حدود ۵۸۹ روستای استان با جمعیتی حدود ۳۶۳ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند، ادامه داد: این تعداد در آن زمان حدود ۹۵ درصد جمعیت روستایی را شامل می‌شد.
رییس جهاد کشاورزی استان با اشاره به رشد تولید محصولات کشاورزی در استان، گفت: تولیدات محصولات کشاورزی ۳۸۷ درصد، تولیدات محصولات زراعی ۳۱۴ درصد، تولیدات محصولات باغی ۵۸۱ درصد و تولیدات محصولات دام و طیور ۵۴۴ درصد در سال ۹۷ نسبت به سال ۵۷ در استان رشد داشته‌اند.
غریب خاطرنشان کرد: در تولیدات آبزیان اولین مزرعه پرورش ماهی در سطح استان در سال ۶۵ تأسیس شد، تاکنون بیش از ۴۰۰ واحد پرورش ماهی در سطح استان به بهره‌برداری رسیده و بیش از ۱۰۰ قفس پرورش ماهی در سد کارون چهار طراحی و به فعالیت مشغول است و سالیانه ۲۴ هزار تن ماهی سردآبی تولید می‌شود (رتبه اول تولید ماهی در کشور) و ایجاد اشتغال دو هزار نفر و سود خالص سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان برای تولیدکنندگان به همراه خواهد داشت.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان ارزش تولیدات کشاورزی استان در سال جاری را ۳۲ هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال دانست که این رقم در سال ۵۷ مبلغ پنج هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال بوده است.
انتهای پیام
منبع :: http://shahrekord.isna.ir

خبر جدید  لزوم آموختن سبک زندگی از امامزادگان
0/5 (0 نقد و بررسی)