بانک پاسارگاد
10:06:07 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بی رونقی ورزش اسکی در بام ایران/ پیست های اسکی فعال نشدند
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های برف گیر منطقه زاگرس کشور به شمار می رود که در گذشته به علت بارش های قابل توجه برف یکی از مهمترین استان های مستعد توسعه ورزش اسکی بوده است. پیست های مختلف اسکی  در مناطق مختلف این استان وجود دارد […]
بی رونقی ورزش اسکی در بام ایران/ پیست های اسکی فعال نشدند

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های برف گیر منطقه زاگرس کشور به شمار می رود که در گذشته به علت بارش های قابل توجه برف یکی از مهمترین استان های مستعد توسعه ورزش اسکی بوده است.

پیست های مختلف اسکی  در مناطق مختلف این استان وجود دارد که موجب توسعه ورزش اسکی و رونق گردشگری زمستانی در گذشته شده بود.

پیست های اسکی «چلکرد»، «بارده»، «شیخ شبان» و… از مهمترین پیست های اسکی این استان به شمار می روند که هر ساله در زمستان پذیرای ورزشکاران اسکی باز و گردشگران زمستانی بودند.

در حالی که زمستان در این استان در حال تمام شدن است و فصل بهار در پیش رو است، هیچ کدام از پیست های اسکی چهارمحال و بختیاری فعال نشدند  وورزشکاران اسکی باز این استان نتوانستند تمرین زمستانی داشته باشند.

متاسفانه در سایت هیچ کدام از پیست های اسکی این استان، ارتفاع برف به ارتفاع استاندارد برای اسکی نرسیده است و هیچ از کدام از پیست های اسکی نتوانستند فعال شوند.

بی رونقی پیست های اسکی درزمستان این استان موجب شده بود برخی از فعالان تورهای گردشگری، تور پیست های اسکی شهرهای دیگر کشور از جمله فریدون شهر اصفهان را در این استان اجرا کنند و علاقه مندان به رشته های ورزشی اسکی  و همچنین مسافران از طریق این تورها به این شهرها سفر کنند.

خبر جدید  پوستر تئاتر شهدای مدافع حرم در آران و بیدگل رونمایی شد

امکان تمرین رشته ورزشی اسکی در هیچ کدام از پیست های اسکی چهارمحال و بختیاری در زمستان امسال فراهم  نشده استیکی از ورزشکاران رشته ورزشی اسکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بارش برف در این استان نسبت به سال های گذشته بسیار کم شده است و اگر اندک برفی نیز ببارد به سرعت به علت گرم شدن هوا آب می شود.

امیر علی حسینی تاکید کرد: امکان تمرین رشته ورزشی اسکی در هیچ کدام از پیست های اسکی چهارمحال و بختیاری در زمستان امسال فراهم  نشده است.

وی بیان کرد: برخی از ورزشکاران رشته ورزشی اسکی چهارمحال و بختیاری در قالب تور به دیگر پیست های اسکی کشور سفر کردند و در آنجا تمرینات اسکی خود را انجام داده اند.

این ورزشکار بیان کرد: چند سالی است که تمرینات رشته ورزشی اسکی در این استان به علت نبارید برف کافی در پیست ها محدود شده است اما در سالجاری وضعیت بارش برف در پیست های اسکی وخیم تر شده بوده است و امکان فعالسازی هیچ کدام از پیست های اسکی فراهم نشد.

خبر جدید  شهادت قائم مقام در «تنگه ابوقریب»

رئیس هئیت اسکی چهارمحال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیست های اسکی چهارمحال و بختیاری از ابتدای زمستان تاکنون فعال نشده اند.

صفر فرامرزی بیان کرد: هیچ کدام از پیست های اسکی چهارمحال و بختیاری به علت نباریدن برف در این استان فعال نشده است و ورزشکاران رشته ورزشی اسکی نتوانسته اند در این استان تمرینی داشته باشند.

هیچ کدام از پیست های اسکی چهارمحال و بختیاری به علت نباریدن برف در این استان فعال نشده است و ورزشکاران رشته ورزشی اسکی نتوانسته اند در این استان تمرینی داشته باشندرئیس هئیت اسکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: پیست اسکی کوهرنگ که نسبت به دیگر پیست ها در ارتفاع بالاتری قرار دارد و دارای تجهیزات بالابر است، نیز در زمستان امسال فعال نشد و ورزشکاران اسکی باز و گردشگران این استان در فصل زمستان نیز کاهش یافتند.

وی بیان کرد: هر ساله ورزشکاران بسیاری برای استفاده از پیست اسکی کوهرنگ به چهارمحال و بختیاری سفر می کردند که برخی از آنها نیز ورزشکاران خارجی بودند.

فرامرزی ادامه داد: در سالجاری ورود ورزشکاران رشته ورزشی اسکی از سایر استان ها به این استان کاهش پیدا کرده است.

رئیس هئیت اسکی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در سال های گذشته در روز های تعطیل بیش از ۵۰ هزار گردشگر از پیست های اسکی بازدید می کردند که در سالجاری این آمار بسیار کاهش یافته است.

خبر جدید  یک کشته در حادثه سقوط کامیون بنز در رودخانه

پیست اسکی بارده (سال۹۵)

وی ادامه داد: ۴۰۰ ورزشکار اسکی باز در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کند که از این تعداد ۲۸۰ نفر در بخش برادران و۱۲۰ نفر نیز در بخش خواهران هستند.

آمار ورود مسافران و گردشگران زمستانی به چهارمحال و بختیاری کاهش یافت

رئیس اتحادیه هتل داران چهارمحال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فعال نشدن پیست های اسکی از جمله پیست اسکی کوهرنگ در زمستان امسال موجب بی رونقی گردشگری زمستانی در این استان به ویژه شهرستان کوهرنگ شده است.

فریدون رئیسی بیان کرد: فعال شدن پیست اسکی کوهرنگ نقش مهمی در افزایش ورود مسافر و ورزشکار رشته ورزشی اسکی به منطقه داشت که متاسفانه آمار ورود مسافر و ورزشکار اسکی باز در این منطقه کاهش یافته است.

وی ادامه داد: فعال شدن پیست اسکی کوهرنگ هر ساله مسافران و گردشگران بسیاری را راهی کوهرنگ می کرد که در سالجاری مسافران و گردشگران اندک شمار بودند.

0/5 (0 نقد و بررسی)