بانک پاسارگاد
11:40:57 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیماری تب برفکی در چهارمحال و بختیاری مهار شد
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: بیماری تب برفکی در استان مهار شده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. به گزارش ایسنا، عبدالمحمد نجاتی با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر شیوع بیماری تب برفکی و به‌دنبال آن تلفات دام در مجتمع دامپروری حاج کهوا، شاه‌منظر و اسکان، اظهار کرد: با واکسیناسیون به موقع دام‌های […]
بیماری تب برفکی در چهارمحال و بختیاری مهار شد

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: بیماری تب برفکی در استان مهار شده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، عبدالمحمد نجاتی با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر شیوع بیماری تب برفکی و به‌دنبال آن تلفات دام در مجتمع دامپروری حاج کهوا، شاه‌منظر و اسکان، اظهار کرد: با واکسیناسیون به موقع دام‌های سالم از شیوع این بیماری جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه بیماری تب برفکی در برخی از استان‌های کشور و استان‌های هم‌جوار چهارمحال و بختیاری شایع شده است، افزود: در چهار کانون حاج کهوا (شمال و جنوبی )، اسکان و شاه منظر در مجتمع دامپروری استان این بیماری مشاهده شد که بررسی‌ها، چوبداران را به‌عنوان عامل انتقال بیماری به مجتمع معرفی کرد.

خبر جدید  اختصاص هزار و 270 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکي

نجاتی ادامه داد: کلیه دام‌های واجد شرایط در این مجتمع که شامل ۹۶۰۰ راس دام بود واکسینه شده و طرح هم‌زمان تزریق واکسن تب برفکی در حال اجرا است لذا جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیماری تب برفکی در این مجتمع‌ها مهار شده است، گفت: ممکن است گوساله‌هایی که در آن مقطع متولد نشده بودند و یا از لحاظ سنی واجد شرایط واکسینه شدن نبودند هم‌چنان باعث نگرانی دامداران شده باشند که باید اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای را اعمال و از خرید و فروش دام بدون مجوز بهداشتی دامپزشکی اجتناب کنند.

خبر جدید  در حادثه رخ داده برای هواپیمای ترکیه مشکل از هواپیما نبوده است

وی اضافه کرد: یکی از دلایل مهم درگیری گوساله‌ها این بوده که در فاز قبلی واجد شرایط واکسیناسیون نبوده و یا متولده نشده بودند.

نجاتی گفت: متاسفانه ایمنی از طریق جفت در نشخوارکنندگان منتقل نشده و تنها از طریق خوردن آغوز ایمنی واکسیناسیون به گوساله منتقل می‌شود.

به‌گزارش ایسنا، بیماری تب برفکی یک بیماری بسیار عفونی و به‌شدت واگیر دام است که باعث ایجاد زخم‌هایی در دهان، آبریزش بزاق و لنگش می‌شود.

خبر جدید  اعزام به مسابقات قهرمانی مچ اندازی

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)