بانک پاسارگاد
19:07:29 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۶۱ هزار خرید اینترنتی در چهارمحال و بختیاری انجام شده است
مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۱۰ ماه امسال ۶۱ هزار و ۹۰۰ مورد خرید اینترنتی انجام شده است. به گزارش ایسنا، حسین عنایتی ۱۱ بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۸ واحد پستی در استان وجود دارد که ۴۸ درصد آن‌ها شهری و ۵۲ […]
بیش از ۶۱ هزار خرید اینترنتی در چهارمحال و بختیاری انجام شده است

خرید اینترنتی

مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۱۰ ماه امسال ۶۱ هزار و ۹۰۰ مورد خرید اینترنتی انجام شده است.

به گزارش ایسنا، حسین عنایتی ۱۱ بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۸ واحد پستی در استان وجود دارد که ۴۸ درصد آن‌ها شهری و ۵۲ درصد روستایی هستند و ۸٫۱  واحد پستی استان توسط بخش دولتی و ۹۱٫۹ درصد توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند.
وی افزود: در استان ۳۳ خط حمل و نقل وجود دارد که به شبکه‌های اصلی متصل بوده و مجموع مسافتی که روزانه طی می‌شود سه‌هزار و ۶۵۰کیلومتر است.
عنایتی ادامه داد: پست استان زمینه اشتغال ۴۵۶ نفر را فراهم کرده که از این تعداد ۲۵ درصد در بخش دولتی و ۷۵ درصد در بخش خصوصی مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه حجم ترافیک صادرات مرسوله‌های پستی در استان طی ۱۰ ماه امسال دو میلیون و ۸۰۵ هزار مرسوله بوده است، تصریح کرد: صادرات مرسوله‌های پستی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد کاهش داشته و میزان حجم ترافیک مرسولات پستی استان یک میلیون و ۹۳۷ هزار مرسوله بوده است.
عنایتی گفت: در ۱۰ ماه امسال ۶۱ هزار و ۹۰۰ مورد خرید اینترنتی انجام شده که از لحاظ تعداد ۱۸ درصد و از لحاظ مبلغ ۵۱ درصد رشد داشته است، همچنین درصد توزیع‌های موفق ۶٫۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
عنایتی ادامه داد: فروش اینترنتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش و از لحاظ ارزش ۱۸ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به وجود ۱۵ فروشگاه اینترنتی فعال در استان، تصریح کرد: سال گذشته فروشگاه اینترنتی مادر در استان وجود نداشته که امسال ۴ فروشگاه مادر در حوزه گردشگری، صنایع‌دستی و فروشگاه‌های عمومی راه‌اندازی شده است.
مدیرکل پست استان خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در استان تاکسی اینترنتی طراحی شده و همچنین نرم‌افزار پیک پست تا یک‌ ماه آینده در استان در راستای ایجاد کسب و کارهای نوپا و ارائه خدمات اداری، غذایی و .. راه‌اندازی خواهد شد.
در ادامه مدیرعامل شرکت پست‎بانک چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای ارائه خدمات پولی و بانکی و خدمات بیشتر به روستاییان پست بانک به عنوان یک بانک تخصصی در حوزه ICT راه‌اندازی شد که در حال حاضر پنج شعبه و ۲۲۰ باجه بانکی، شهری و روستایی در حال فعالیت هستند.
یزدانی افزود: در ۱۰ ماه امسال ۲۱ دستگاه ATM در روستاهای استان نصب شد که تعداد دستگاه‌ها به ۳۸ دستگاه رسیده که در سال آینده تعدادی دیگر افزوده خواهد شد، همچنین ۸۵۰ دستگاه پوز و ۱۴۰ دستگاه شعبه‌ای پین‌‎پد نصب شده است.
وی گفت: در این مدت دو هزار و ۳۲۵ فقره تسهیلات با اعتبار ۴۰۲ میلیارد ریال پرداخت شده که یک هزار و ۳۲۵ فقره با اعتبار ۲۳۷ میلیارد ریال در روستاها پرداخت شده است.
یزدانی ادامه داد: به منظور توسعه و هدفمند کردن تسهیلات، تفاهم‌نامه‌هایی با جهادکشاورزی و پارک علم و فناوری استان منعقد شده است.
وی با اشاره به اینکه به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کسب و کار روستاها امسال ۳۱۵ فقره تسهیلات سرمایه‌ای با اعتبار ۱۱۶ میلیارد ریال پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: با پرداخت تسهیلات به روستاییان، ۲۵۳ شغل پایدار ایجاد شد.
یزدانی گفت: ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به فعالین بخش  ITC و ۱۹۳ فقره تسهیلات ازداوج با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال تاکنون در استان پرداخت شده است.

خبر جدید  مهاجرت 80 قطعه درنای خاکستری به تالاب های چهارمحال و بختیاری

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)