بانک پاسارگاد
21:57:04 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از یک میلیون سیم‌کارت در چهارمحال و بختیاری در دسترس مشترکان قرار دارد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون سیم‌کارت در چهارمحال و بختیاری در دسترس مشترکان سه اپراتور تلفن همراه قرار دارد. به گزارش ایسنا، مرتضی بلالی ۱۱ بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار کرد: از سال  ۹۲ اداره کل فناوری اطلاعات […]
بیش از یک میلیون سیم‌کارت در چهارمحال و بختیاری در دسترس مشترکان قرار دارد

سیم کارت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون سیم‌کارت در چهارمحال و بختیاری در دسترس مشترکان سه اپراتور تلفن همراه قرار دارد.

به گزارش ایسنا، مرتضی بلالی ۱۱ بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار کرد: از سال  ۹۲ اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فعالیت خود را آغاز کرد و ادارات پست، پست بانک، ارتباطات زیرساخت، تنظیم مقررات منطقه، شرکت مخابرات ایران زیر نظر این اداره کل فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه توسعه ضریب نفوذ تلفن ثابت، اینترنت روستایی، تلفن همراه و کاربران اینترنتی از فعالیت‌های این اداره کل محسوب می‌شود، افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در همراه اول که نخستین اپراتور است ۷۶٫۶۰ درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه در اپراتورهای ایرانسل ۲۱٫۳۴ درصد و رایتل ۰٫۹۱ درصد است.
بلالی با اشاره به اینکه اکنون ۳۹ شهر استان تحت پوشش اینترنت همراه و تکنولوژی تری‌جی(۳G) هستند و ۲۰ شهر به تکنولوژی فورجی(۴G) ارتقا یافته‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰ شهر استان تحت پوشش تکنولوژی تری‌جی ایرانسل و یک شهر تحت پوشش تکنولوژی فورجی است که تا پایان دهه فجر تمامی شهرهای کشور از بستر فورجی استفاده خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: پوشش جاده‌ای اپراتور همراه اول ۷۷٫۵۴ درصد، ایرانسل ۵۰٫۱۰ درصد و رایتل ۱۳٫۲۲ درصد است.
بلالی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون سیم‌کارت در دسترس مسترکان سه اپراتور تلفن همراه قرار گرفته است، تصریح کرد: اپراتور همراه اول ۲۷۶ هزار و ۴۳۳ سیم کارت دائمی و ۴۴۹ هزار و ۵۳۷ سیم کارت اعتباری، ایرانسل با دو هزار و ۲۲ سیم‌کارت دائمی و ۲۰ هزار و ۲۰۰ سیم‌کارت اعتباری، رایتل با ۸۱ سیم‌کارت ادائمی و هشت هزار و ۲۶۴ سیم‌کارت اعتباری در رده سوم قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ ADSL در استان ۴۵٫۵۳ درصد است، اظهار کرد: تعداد پورت منصوبه در بستر ADSL ، ۱۳۹هزار و ۴۲۴ پورت بوده که از این تعداد۹۱ هزار و ۴۲۶ پورت دائمی است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با بیان اینکه تعداد مشترکین اینترنت در استان ۵۹۳ هزار و ۲۹۲ مشترک است، گفت: ۴۴۸ روستای استان تحت پوشش اینترنت است که از این تعداد ۲۸۶ روستا از اینترنت ثابت و ۱۶۲ روستا نیز از اینترنت پرسرعت سیار استفاده می‌کنند.
وی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در استان، تصریح کرد: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستگاه زیرساخت، وظیفه تامین بستر اشتغال را دارد که خوشبختانه با ورود به بستر کسب و کارهای نوپا در حوزه ICT، از شرکت‎های فعال در این زمینه حمایت می‌کند.
بلالی گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی ۴۰۳ میلیارد تومان و برای ایجاد اشتغال روستایی ۱۵۲ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به استان اختصاص پیدا کرده است.
وی ادامه داد: اپراتور کوه نور به ۱۷ روستای بالای ۲۰ خانوار خدمات تلفن ثابت ارائه می‌دهد و همچنین در این راستا شرکت‌ها ی‌وب به ۱۵۹ روستا خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد و در فاز بعدی ۳۸۱ روستا توسط کنسرسیوم تحت پوشش خدمات اینترنتی قرار می‌گیرند.
بلالی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۹ روستای استان فاقد سیستم ارتباطی هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۸ روستای زیر ۲۰ خانوار از خدمات تلفن خانگی بهره‌مند خواهند شد.
وی گفت: اپراتور کوه نور به ۱۷ روستای بالای ۲۰ خانوار خدمات تلفن ثابت و شرکت ‌های ‌وب به ۱۵۹ روستا خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد که با راه‌اندازی کنسرسیوم همت، ۳۸۱ روستا از خدمات اینترنتی بهره‌مند خواهند شد.
وی راه‌اندازی مرکز داده استان و ارائه خدمات به بخش دولتی و خصوصی، راه‌اندازی مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپا و مرکز آپای دانشگاه شهرکرد را از اقدامات حوزه فناوری اطلاعات استان برشمرد.
بلالی با اشاره به بهره‌برداری از ۲۰ دستگاه ATM در روستاهای استان، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده تا پایان سال جاری ۱۴ روستای دیگر به دستگاه ATM مجهز خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه سامانه ۱۹۵ برای رسیدگی به ثبت تخلفات، شکایات و پیشنهادات راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این سامانه به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شکایات، پیشنهادات و تخلفات بوده و در کمتر از ۲۴ ساعت به امور افراد رسیدگی خواهد شد.

خبر جدید  یادواره شهدای مهدیه برگزار می شود

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)