بانک پاسارگاد
9:09:44 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری نشست تخصصی« انقلاب اسلامی؛ امنیت و آزادی » در دانشگاه شهرکرد
گروه فرهنگی- نشست تخصصی« انقلاب اسلامی؛ امنیت و آزادی از نظریه تا عمل» در منظومه فکری امام خمینی (ره) عصر روز گذشته ۸ اسفند ماه به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد. به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری عصر روز گذشته ۸ اسفند ماه نشست تخصصی«انقلاب اسلامی؛آزادی […]
برگزاری نشست تخصصی« انقلاب اسلامی؛ امنیت و آزادی » در دانشگاه شهرکرد

گروه فرهنگی- نشست تخصصی« انقلاب اسلامی؛ امنیت و آزادی از نظریه تا عمل» در منظومه فکری امام خمینی (ره) عصر روز گذشته ۸ اسفند ماه به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری عصر روز گذشته ۸ اسفند ماه نشست تخصصی«انقلاب اسلامی؛آزادی و امنیت از نظریه تا عمل» در منظومه فکری امام خمینی (ره) به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان در دانشگاه شهرکرد با حضور  جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاهی برگزار شد.

 محمدحسین جمشیدی، استادیار دانشگاه تربیت مدرس در این نشست، آزادی و امنیت را دوبال برای توسعه و پیشرفت استقلال برشمرد و افزود: طبیعی است یکی از اساسی ترین ارزشهایی که نه تنها در انقلاب اسلامی ما بلکه در تمام انقلاب ها در جهان مورد نظر است ، مسئله آزادی و امنیت است و در واقع آزادی و امنیت مهم ترین آرمان و خواسته ای بوده که بشردر طول تاریخ برای رسیدن به آن چه به لحاظ نظری و چه به لحاظ عملی تلاش کرده است .
وی ادامه داد: امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران هم از همان ابتدا به صراحت اعلام کرد امنیت و آزادی خواسته انقلاب و نهضت ما است.
جمشیدی با اشاره به تفاوت آزادی در فرهنگ غربی با فرهنگ اسلامی بیان کرد: در نگاه اسلامی آزادی یعنی تحقق اراده انسان یعنی تو آنچه می خواهی بشوی، بتوانی بشوی و این تحقق اراده انسان دو بعد مادی و معنوی دارد.
وی گفت : در بعد مادی آزادی خیلی تفاوتی با غرب نداریم ، انسان آزاد است آنچه می خواهد بشود و امکانات در اختیارش قرار بگیردو موانع هم از سر راهش برطرف شود اما آزادی معنوی یعنی انسان باید به یک قدرت اساسی متصل باشدتا برده دیگران نشود و آن قدرت مطلق و برتر خدا است.
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه اگر آزادی از مسیر الهی شروع شود به عبودیت و آزادی واقعی منجر می شود و در غیر این صورت بردگی است ، اظهار کرد: امام خمینی توصیه می کرد نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد منظورش این است که آزادی واقعی از دست نرود.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران حرکتی بوده که ماحصلش امنیت و آزادی است که در جامعه امروزی داریم و اگر این در اختیار دیگران بیفتد و دیگران بخواهند آزادی و امنیت را برای ما تعریف کنند با خواسته امام خمینی مغایرت دارد.
گفتنی است بخش پایانی این نشست به بیان دیدگاهها و سوالات دانشجویان اختصاص یافت.

خبر جدید  نیروی کار ارزان روستایی، در خدمت سرمایه‌داران شهری

یادآوری می شود نظیر این نشست صبح روز گذشته ۸ اسفندماه در پردیس شهید باهنر شهرکرد به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و با حمایت مرکز فرهنگی دانشجویی امام، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه وابسته به جهاد دانشگاهی برگزار شد.
انتهای پیام

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  جابه جایی دام زنده بدون مجوز بهداشتی،ممنوع