بانک پاسارگاد
21:28:00 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری نخستین نشست ستاد اعتکاف در چهارمحال و بختیاری
گروه فرهنگی: مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری نخستین نشست ستاد ساماندهی اعتکاف در این استان خبر داد و گفت: ۱۷۰ مسجد در سراسر استان امسال میزبان معتکفین خواهند بود. به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در نشست ستاد اعتکافِ سال ۹۶ […]
برگزاری نخستین نشست ستاد اعتکاف در چهارمحال و بختیاری

گروه فرهنگی: مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری نخستین نشست ستاد ساماندهی اعتکاف در این استان خبر داد و گفت: ۱۷۰ مسجد در سراسر استان امسال میزبان معتکفین خواهند بود.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در نشست ستاد اعتکافِ سال ۹۶ استان با اشاره به وضعیت جامعه‌ی امروزی از نظر رشد فساد و معضلات اجتماعی و اثرات مخرب فضای مجازی گفت: تنها راه نجات از این منجلاب ها و رهایی، فقط پناه بردن به اهل بیت علیهم السلام و قرآن کریم است .
حجت الاسلام مرتضوی گریزی هم به مسائل روز جامعه و اغتشاشات اخیر در شهر تهران کرد و افزود: فرقه هایی که متأسفانه بر اثر بیراهه رفتن عده ای در کشور ایجاد شده، با وجود احکام مخالف اسلام، بد تر به اعتقادات مردم ضربه می زند.
وی ادامه داد: دراویش با مسجد و مدرسه و علم آموزی مخالف هستند و همه چیز را در کسب معارفی می داند که از دل انسان برمی خیزد و این در حالی است که در سوره ی قلم به ارزش علم اشاره شده و در روایات متعددی در باره ی علم آموزی صحبت به میان آمده است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه اعتکاف فصل و زمانی است برای خود شناسی و خودسازی و تجدید قوا در برابر تفکرات غلط، گفت: در عین حال که اعتکاف امری مستحب است اما برای زمانه ی ما نسخه ی شفا بخش مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود.
حجت الاسلام مرتضوی افزود: بهار امسال با فصل نیایش آغاز می شود و ماه های رجب، شعبان و رمضان با فصل بهار همراه هستند و اعتکاف امسال هم از یازدهم تا ۱۳ فروردین ۹۷ با برنامه ریزی و هماهنگی و انسجام فعالان فرهنگی و ادارات مرتبط انجام و برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: همزمانی این ایام با تعطیلات ایام نوروز باعث نمی شود که اعتکاف امسال ترک شود و اتفاقا به نظر می رسد با شور و استقبال بیشتری هم همراه خواهد بود، در حالی که پیش بینی می شود ۱۷۰ مسجد شهری و روستایی امسال میزبان معتکفین باشند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی از آمار شرکت کنندگان اعتکاف در سال گذشته هم خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۳۱۶۶ نفر در ۱۶۹ مسجد استان چهار محال و بختیاری با حضور ۲۲۸ مبلغ و مبلغه برگزار شد که بیشترین آمار شرکت کننده مربوط به شهرستان شهرکرد با ۴۶۷۱ نفر و کمترین آمار مربوط به شهرستان کوهرنگ با ۳۰۵ نفر بوده است.
حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه استقبال خواهران در برنامه های مذهبی در استان بسیار خوب است، افزود: شرکت کنندگان خواهر ۱۰۱۸۵ نفر و بردار۲۹۸۱ نفر ، شرکت کنندگان در مساجد شهری ۹۴۷۹ نفر و در مساجد روستایی ۳۶۷۸، افراد مجرد ۸۰۱۶ نفر و افراد متأهل ۵۱۵۰ نفر بوده اند.
یادآور می شود: این نشست یکشنبه ۶ اسفند ۹۶ در تالار جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری برگزار شد.

خبر جدید  بازرسی ها از واحدهای صنفی چهارمحال و بختیاری افزایش یابد

0/5 (0 نقد و بررسی)